Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як у 2022 році не помилитися з вибором IT-спеціальності

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

13.04.2022

540 переглядів

Коли не потрібно йти в IT

Сфера комп'ютерних технологій в Україні динамічно розвивається. Приблизна кількість людей, зайнятих у цій галузі, за різними даними, становить 180-200 000, і з кожним роком цифра збільшується. Пандемія змусила бізнес переходити на віддалений формат роботи, тож попит на digital спеціалістів лише зростає. Багато людей дивляться на ці професії як на панацею.

Але різко змінювати діяльність припустимо, лише зваживши всі "за" та "проти".

Отже, коли не слід йти в ІТ.

 1.  "Всі хочуть і я хочу". Реклама в Instagram так приваблює життям на островах, ноутбуком замість офісу та безмежною свободою. Стати іт-фахівцем – це престижно та модно. Але схожа ситуація виникла на початку 21 століття, коли всі ломанулися здобувати освіту юристів та економістів “бо модно”. Через війну виник надлишок фахівців, відсутність робочих місць, загальне розчарування від діяльності. Але щоб стати професіоналом, мало йти туди, “куди всі йдуть”, необхідно любити це заняття, отримувати від нього задоволення. Важливо розвиватися у вибраній області не тому, що "треба", а тому, що хочеться.

 2. Завищені очікування. Багато людей вибудовують у голові певну картинку: "комфортний офіс (або робота вдома), висока зп, потрібна спеціальність, багато завдань, класні проекти". Все так і є. Але діяльність IT-фахівця не можна назвати простою. Є й зворотний бік медалі, якого не можна не враховувати. Одна з головних вимог – постійне навчання та розвиток. Це не той випадок, коли відучився 5 років в універі та все життя працюєш. Технології постійно змінюються, розвиток йде щодня – важливо завжди йти в ногу з часом та підвищувати рівень своїх знань. Багато людей до цього не готові.

 3. Ключова мотивація – гроші. Не можна йти до “айтішників” лише тому, що тут платять високі зарплати. Ніякі гроші не будуть у радість, якщо займаєшся не улюбленою справою. І, як показує практика, розрекламованих 4000-5000$ заробляють профі, справжні аси своєї справи, а не просто ті, хто все завчив і робить на автоматі.

5 аргументів ЗА вибір IT

Якщо після вищесказаного вам діджитал-спеціалізація так само цікава - тоді ловіть п'ять причин, щоб вибрати її як професію.

 1. Розвиток та нові вміння. Вчитися та ще раз вчитися. Розбиратися в трендах, встигати за змінами, дізнаватися про нове, підвищувати свою кваліфікацію – IT професія підійде людям, які люблять рух та постійне зростання.

 2. Масштабність. Айті проекти можуть швидко поширюватися по всьому світу, завдяки мережі Інтернет. Це можливість створювати та розробляти круті програми та утиліти, якими можуть користуватися у будь-якому куточку земної кулі.

 3. Рівень заробітної плати – один із найвищих у світі. Digital-фахівці частіше стають мільйонерами, ніж люди у будь-якій іншій сфері.

 4. Цікава професія. Тут тобі не знадобиться 40 років до пенсії працювати на одному місці, без можливості розвиватись і рости. Фахівець з розробки програмного забезпечення може приміряти роль проектного менеджера (коли організовує свій час), бізнес-аналітика (при спілкуванні із замовником), тестувальника (при валідації свого продукту). Також IT-спеціальності – це величезний вибір професій. Можна навчатися і обіймати все нові та нові посади.

 5. Та сама свобода. Якщо ви людина, яка фонтанує ідеями, не боїться відповідальності і не потребує постійного контролю своєї роботи – обирайте “айті”. Тут цінується не кількість годин, проведених в офісі, а крутий підсумковий проект та чіткі результати.

Ви готові поринути у новий, цікавий світ креативу, розвитку та зростання? Тоді ласкаво просимо до IT!

Куди піти вчитися?

Зараз є маса можливостей стати класним і затребуваним "айті" спеціалістом та здобути професію.

Можна:

 • пройти курси;

 • навчатися самостійно за книгами та відео в ютубі;

 • здобути вищу комп'ютерну освіту.

Новачки часто запитують: “А як вибрати хороший курс? Як не помилитись?”.

Один із найважливіших показників – час на ринку, а ще – результати, які компанія, що надає освіту, може підтвердити.

Не варто довіряти курсам, після яких вам одразу обіцяють золоті гори, працевлаштування в Google та всесвітнє визнання. Пройти навчання - це лише півдороги, головні результати досягаються практично.

Не варто вибирати експрес-курси на кілька тижнів. Неможливо освоїти серйозну digital-професію за короткий час. Такому навчанню підходить назва – тест-драйв.

Вибирайте перевірені, відомі  продукти та школи, адже втрачений час не повернеш.

Комп'ютерна академія ШАГ працює з 1999 року. Це міжнародна компанія: 166 філій функціонують у 22 країнах. За 20 років роботи академія випустила понад 250 000 фахівців у IT.

Нижче розповімо про три найпопулярніші напрямки, які допоможуть вам максимально зануритися у світ технологій та визначити сегмент, у якому ви захочете розвиватися як фахівець.

Курс "Розробка програмного забезпечення"

Програма навчання програмістів розрахована на 2,5 року. За цей час відбувається повне занурення у світ розробки. Студенти академії не теоретично, а на практиці закріплюють отримані знання. Вони створюють своє портфоліо і після випуску вже мають готові проекти, які можна показати роботодавцю.

Після курсу ви зможете:

 • створювати програми, операційні системи, працювати з алгоритмами;

 • розробляти комп'ютерні ігри та web-додатки;

 • проектувати бази даних та керувати ними;

 • створювати програми для смартфонів та утиліти для повсякденного користування.

У ШАГ є можливість навчатися як на стаціонарі, так і онлайн.

Отримані знання ВІДРАЗУ закріплюються на практиці, а безліч завдань та проектів допоможуть довести навички та вміння до досконалості. Всі деталі про програму можна дізнатись за посиланням.

Мережі та кібербезпека

Навчальна програма "Мережеві технології" створена для тих, хто хоче стати професіоналом у кібербезпеці, хто тільки починає шлях інженера мережевих технологій або просто хоче заповнити прогалини в IT-освіті. Головна мета Комп'ютерної Академії ШАГ – працевлаштування кожного випускника.

Курс також триває 2, 5 роки – це оптимальний час, щоб повністю поринути у професію.

Після закінчення навчання ви зможете:

 • Спроектувати та побудувати локальну мережу будь-якої складності із застосуванням сучасного активного обладнання.

 • Підключити корпоративну мережу до Інтернету, забезпечивши при цьому необхідний рівень безпеки.

 • Здійснювати розгортання та підтримку необхідних мережевих служб, забезпечувати безпечний та ефективний доступ до мережевих ресурсів.

 • Керувати функціонуванням великих мереж високої складності.

 • Діагностувати та усувати різноманітні мережні неполадки та несправності.

Фахівці з кібербезпеки завжди будуть потрібні на ринку. Повна інформація про навчання тут.

Комп'ютерна графіка та дизайн

Курс графічного дизайну підходить для тих, хто хоче отримати потрібну професію у сфері IT, але при цьому не хоче вникати в технічні мови та нюанси програмування. Це креативна та творча спеціалізація для людей із фантазією.

Після закінчення навчання ви зможете:

 • Створювати та розробляти з нуля бренди компаній: займатися підготовкою гайдлайнів та брендбуків, розробляти фірмову стилістику, корпоративні елементи дизайну, фірмовий стиль, знаки, логотипи та персонажі бренду.

 • Створювати внутрішню та зовнішню рекламу: макети постерів, вивісок, щитів, використовуючи засоби площинної та тривимірної графіки.

 • Створювати макети друкованих видань: газет, журналів, книг, рекламної поліграфічної продукції, включаючи додрукарську підготовку видань

 • Брати участь у розробці комп'ютерних ігор та багато іншого.

Всі деталі програми у посиланні.

Результати навчання та працевлаштування

Після закінчення курсів ви не тільки отримуєте диплом міжнародного зразка з обраної IT-спеціальності, але й працевлаштування. Яким чином? На захист дипломних робіт до академії ШАГ нерідко приходять представники відомих іт-компаній. Вони знайомляться з випускниками та обирають собі майбутніх співробітників. Ще під час навчання кожен, хто сумлінно навчається, має можливість проявити себе та отримати гарну роботу.

Висновки

Що ж робити, щоб не помилитися з вибором ІТ-професії у 2022 році?

Короткий чек-лист за матеріалом статті.

 • Зрозуміти, а чи справді вам потрібно у “айті” сферу?

 • Проаналізувати, чому ви хочете стати спеціалістом (і чи бажаєте насправді?) у діджитал-сегменті? Чи не керує вами бажання слідувати моді, прагнення великих грошей (не враховуючи всі моменти професії) і намальований образ?

 • Якщо з першими пунктами все ок, наступний крок - вибрати курс, де можна освоїти бажану професію.

 • Ідіть туди, де точно зможете отримати якісні практичні навички, а не рідку та неактуальну інформацію.

 • Подумайте, що найбільше приваблює (програмування, дизайн тощо), вивчіть, що затребуване на ринку, що буде найактуальнішим.

 • Ідіть навчатися на вибраний курс.

 • І лише після навчання можна думати про працевлаштування. Але це вже тема іншої статті.

Як не помилитись із вибором? Просто: слухайте себе, свої бажання та уподобання, не йдіть туди, де хоч і обіцяють великі гроші, але сама суть професії вас не надихає.

IT – не просто професія, це стиль життя. Не вибирайте те, чого не лежить душа.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Освіта для дітей

5 причин захопити дитину програмуванням

Щоб бути успішним, досягати своїх цілей і йти в ногу з часом, важливо отримувати актуальні знання. Сучасним дітям не потрібні застарілі шкільні програми, вони хочуть вивчати те, що у тренді, що цікаво та незвично. Це стосується і програмування.

 “Навіщо дітям така наука? Навіщо їм вміти писати програми? А якщо дитина не хоче розвиватися в ІТ-сфері, тоді який сенс їй у цих знаннях?” - часто питають батьки. Програмування - це не тільки коди. Це ще: інтелект, самодисципліна, вміння нестандартно мислити та швидко вирішувати поставлені завдання. Сьогодні розглянемо 5 причин, чому вам варто познайомити дитину із IT-спеціальністю.   №1. Вміння вирішувати завдання та критично мислити Під час створення навіть найпростішої гри діти розвивають логічне мислення, вчаться мислити послідов

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

До 31 липня

діє раннє бронювання на ІТ-навчання для дітей 7-14 років (Мала Академія). Знижка 10% на перший семестр!

Детальніше