Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Зміна професії після 30: до чого готуватися

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

13.04.2022

781 перегляд

Чому сучасні люди змінюють роботу (професію) після 30? Чого чекати тим, хто після 30 наважується змінити рід діяльності? Які мінуси зміни професії після 30? Які у вас є переваги перед двадцятилітніми кандидатами на ту саму посаду? Спробуємо розібратися.

Що спонукає людей змінювати професію?

На різку зміну професії людей за 30 найчастіше спонукають три причини.

 1. До 30 років людина вже приблизно зрозуміла, чим хоче займатися і куди рухатися (або хоча б у чому хоче спробувати себе). Часто це зовсім не та професія, якою він навчався в університеті.

 2. Бажання самовдосконалюватись, рости, йти в ногу з часом. Прогрес відбувається завдяки сміливцям, новаторам, людям, які не бояться виходити із зони комфорту. Сучасна людина не хоче все життя животіти на одній роботі. Її цікавить рух та зростання.

 3. Набуття високого соціального статусу. Коли люди досягають стелі у вибраній професії, але не бажають зупинятися – змінюють сферу діяльності.

Звичайно, не можна заперечувати і таких факторів, як: криза та вигорання на роботі, бажання отримувати високу ЗП, мода на “успішний успіх” та інше.

Не всі готові залишити “насиджене містечко”. До 30 років вже зазвичай є сім'я, діти, досвід роботи на якійсь посаді, іпотека або кредит - це стає гальмуючим фактором для різкої зміни професії. Але в кожної людини рано чи пізно настає криза: особистісна, сімейна чи фінансова. На піку кризи люди частіше наважуються на кардинальну зміну роду діяльності: різко змінюють роботу або йдуть у нову професію.

Зараз час, коли шукати себе - модно. Книги з особистісного розвитку, соцмережі, телебачення - все це ніби кричить: “Міняйся! Геть страхи! Прагни розвиватися! Досягай!”. Багатьох у зміні професії рухає саме така мода.

А ось раніше… Або чому наші батьки віддають перевагу стабільності?

Люди, що застали часи Радянського Союзу, звикли, що їхнє життя – це 40 років на одній посаді. У 20 столітті часта зміна роботи засуджувалась, таких людей називали “летунами”, непостійними, суспільство не схвалювало бажаючих щось змінювати.

 Неспокійні часи перебудови, голодні 90-ті, коли треба було хоч десь заробити на шматок хліба – це навчило людей триматися за одну посаду, навіть якщо там не передбачається кар'єрне зростання.

Страх втратити те, що вже є, паралізував прагнення рости, тому логічно звучить несхвалення старшого покоління, коли мова заходить про сучасну “непостійну молодь”. Саме старше покоління найбільше засуджує молодь.

Люди старого загартування звикли зважати на думку інших, герої праці та ударники були в пошані, тому людина “від дзвінка і до дзвінка” працювала на одному місці, навіть не думаючи міняти професію (або навіть роботу). Покоління, якому зараз 30, не встигло зіткнутися з поневіряннями, воно виросло в інших умовах, тому і на різку зміну роботи чи професії вирішитися простіше.

Зміна професії після 30: мінуси

Тим, хто наважився змінити професію та пройшов навчання за новою спеціальністю, варто бути готовим до деяких труднощів. Наприклад:

 1. Потрібен досвід. Класична пастка: не беруть на посаду без досвіду, і досвід нема де взяти, тому що не беруть на роботу. Але є вихід! Якщо вас цікавить сфера IT, то ще під час навчання в Академії ШАГ можна набути практичного досвіду та обзавестися кейсами, виконуючи курсові та дипломну роботу. За підсумками навчання у вас буде готове портфоліо, яке можна показати роботодавцю. Наявність портфоліо – вагомий бонус для вас, особливо якщо немає досвіду роботи у конкретній компанії.

 2. Де взяти час? Щоб освоїти нову професію, необхідно виділити час, що буває складно зробити, якщо є сім'я і (поки що) стара робота. Тут допоможе докладний аналіз того, чим ви займаєтеся протягом дня, крім важливих справ. Якщо прибрати "пожирачі часу" (соцмережі, довгі телефонні розмови, комп'ютерні ігри, перегляд телевізора), то ви здивуєтеся, як "чарівним" чином знайдеться вільний для навчання час. Багато курсів доступні в онлайн-форматі, тому освоювати нову професію можна, не виходячи із дому.

 3. Невисока ЗП. Ви отримали нову популярну професію, знайшли роботу, але не сподівайтеся, що заробітна плата відразу буде високою. Ваша ЗП зростатиме прямо пропорційно до вашого досвіду. Нова робота може відразу бути не на повний день, а як підробіток, поки ви не звільнилися з основної. Готуйте плацдарм поступово: спочатку ви працюєте на своє ім'я, а потім ім'я буде працювати на вас.

Складнощі виникатимуть лише спочатку. Якщо ви зважитеся на головний крок - здобуття нової професії та звільнення з набридлої роботи, то далі справи підуть простіше.

Зміна професії після 30: ваші переваги

У рішенні змінити сферу діяльності є свої плюси.

 1. Вік та життєвий досвід – переваги. Якщо порівнювати молодого 20-річного студента та людину 30+, то більше переваг у другої. Вже є певні навички, сформовані життєві цінності, прагнення до зростання та покращення якості життя. Роботодавці часто віддають перевагу зрілому кандидату, оскільки цінують життєвий досвід і мудрість, така людина працюватиме сумлінно та якісно, ​​вона вже не шукає себе.

 2. Детальне резюме. Коли студент влаштовується на роботу, його резюме ще не може похвалитися вражаючим послужним списком. А ваше може. За роки, поки ви шукали себе, резюме поповнилося інформацією про набутий досвід і навички, які покажуть майбутньому роботодавцю, чого ви варті насправді. Навіть якщо попередній досвід роботи не відповідає обраній вакансії зараз, він все одно може продемонструвати сильні сторони. Що може побачити працедавець? 5-10 років роботи на одному місці? Значить ви відрізняєтеся надійністю та відповідальністю, прагнете стабільності. Декілька разів змінювали роботу? Отже ви активні, динамічні та не звикли задовольнятися малим. Попередні місця роботи та отримані там досягнення показують, наскільки ви можете бути корисними на новій посаді.

 3. Професійні навички = високий рівень доходу. Якщо ви в минулому були бухгалтером, і захочете перейти до IT-сфери, тоді вашими перевагами будуть аналітичний склад розуму: ви звикли обробляти великі обсяги інформації та аналізувати. Ви швидше вникнете в ази нової професії, і незабаром вийдете на гідний рівень зарплати. Навички з попередніх місць роботи можуть знадобитися на новій. Працювали вчителем малювання та вирішили стати веб-дизайнером? Середній рівень зп веб-дизайнера в Україні, згідно з дослідженням Work.ua, становить 21500 грн, тоді як середня зп вчителя - 8500 грн.

Здобути високооплачувану роботу та змінити професію після 30 – не просто. Але можливо!

З чого почати?

Якщо ви твердо вирішили змінювати своє життя та здобувати нову професію, тоді скористайтеся наступними порадами.

 • Визначте сильні та слабкі сторони. Подумайте, яку навичку можна монетизувати. Пройдіть випробування на профорієнтацію.

 • Знайдіть відповідні курси. Наприклад, освоїти затребувані та високооплачувані IT-професії можна у Комп'ютерній академії ШАГ.

 • Складіть список справ на день так, щоб залишався час і навчання. Освоюйте нову професію замість лежання на дивані та перегляду стрічки в Instagram.

 • Займіться створенням власного портфоліо, виконуйте практичні завдання. Це у майбутньому допоможе отримати роботу мрії.

 • Закінчили навчання? Час зайнятися резюме. Підійдіть відповідально до цього, ваше завдання – показати себе перед майбутнім роботодавцем у вигідному світлі.

 • Розішліть резюме по вибраним вакансіям та чекайте на запрошення на співбесіду.

 • Якщо все зробили правильно – нова робота буде не за горами.

Висновки

Після 30 років міняти професію не так просто, як у 20, але можливо. Зріла особистість, з розумінням себе, з цінностями та життєвим досвідом – приваблива для роботодавця. Головне, що необхідно зробити насамперед - наважитися щось змінити у житті. Прибрати упередження, блоки та страхи. А далі вже справа техніки.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше