Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

5 причин захопити дитину програмуванням

IT STEP Academy

Програмування

Освіта для дітей

13.04.2022

391 перегляд

 “Навіщо дітям така наука? Навіщо їм вміти писати програми? А якщо дитина не хоче розвиватися в ІТ сфері, тоді який сенс їй у цих знаннях?” - часто питають батьки. Програмування - це не тільки коди. Це ще: інтелект, самодисципліна, вміння нестандартно мислити та швидко вирішувати поставлені завдання.

Сьогодні розглянемо 5 причин, чому вам варто познайомити дитину із IT-спеціальністю.

№1. Вміння вирішувати завдання та критично мислити

Під час створення навіть найпростішої гри діти розвивають логічне мислення, вчаться мислити послідовно, аналізують свою роботу. Написати код у програмуванні - недостатньо, спочатку необхідно продумати, якою буде гра, розробити різні варіанти сценарію, запобігти помилкам і т.д.

Якщо щось не буде працювати – потрібно визначити причину та вирішити проблему. Ці знання знадобляться в майбутньому: у школі на уроках, при виконанні домашніх завдань та навчанні в університеті. Програмування для найменших – це навичка декомпозиції мети. Молодих програмістів навчають мистецтву поділу великого завдання на кілька маленьких, що допоможе їм у майбутньому плідно працювати з різними проектами.

№2. Нестандартне та креативне мислення

Багато хто помилково думає, що програмування - це нудно, рутинно і навіть поруч не стоїть із творчістю. Але це не так! Діти вчаться створювати сайти, оформляти їх, отримують навички дизайну, розробляють власні проекти, працюють із корекцією кольору та фонами. В Академії ШАГ, наприклад, до програми навчання включено масу додаткових та корисних предметів, крім тих, що потрібні програмістам.

Також діти пробують різні підходи до одного і того ж завдання, вчаться мислити творчо і не лінійно, що стане в нагоді в майбутньому. Сам принцип написання коду чимось схожий на конструктор, який люблять усі малюки, тому програмування для них – це цікаво і не нудно.

№3. Здорове ставлення до помилок

Якщо код має помилку - гра або програма не працюватимуть. Дитина шукає помилку, аналізує, що було зроблено неправильно, виправляє. Цей вид діяльності розвиває у молодих студентів посидючість, аналітичне мислення, уважність, адекватну оцінку власних дій.

Діти вчаться оцінювати себе, стають впевненішими, що буде корисно і для майбутньої професії, і для життя в цілому. Скільки зараз є дорослих, яких невдачі та помилки вибивають з колії! Вони не вміють гідно реагувати на життєві виклики та складнощі, тому так важливо щеплювати цю навичку ще з дитинства.

№4. Командна праця

Програмування – часто командна робота. ІТ фахівці співпрацюють з іншими відділами, разом вирішують поставлене завдання. На курсах програмування дітей навчають мистецтву роботи у команді, співпраці, вчать підтримувати та розуміти інших. Комунікація - одна із ключових soft skills. Вона необхідна у будь-якій сфері життя, не тільки в “айті”.

№5. Затребуваність ринку праці

Згідно з багатьма авторитетними сервісами пошуку роботи (Glassdoor), саме програмування займає лідируючі рядки. IT фахівці необхідні кожній компанії, оскільки технології розвиваються щодня, а багато організацій ведуть роботу віддалено. Та й статистика зарплат також у лідерах.

Дитина, починаючи навчання якомога раніше, до повноліття вже може мати справжню професію та заробляти гроші, на відміну від однолітків.

Де вчитись?

Батьки, які вирішили віддати своїх дітей на курси програмування, насамперед запитують: “А де ж краще вчитися? Які курси чи школу вибрати?”.

Комп'ютерна академія ШАГ з 1999 року випускає спеціалістів у сфері ІТ-технологій. Але не лише дорослі можуть здобути тут якісну комп'ютерну освіту. У ШАГ є кілька крутих проектів для дітей.

  1. Загальноосвітня школа IT STEP SCHOOL. Ліцензований навчальний заклад для школярів 5-11 класів, де вивчається вся необхідна шкільна програма+ІТ предмети (програмування, робототехніка, дизайн тощо).

  2. Мала Комп'ютерна Академія. Повне занурення у ІТ-сферу для дітей 9-14 років. Тест-драйв професій майбутнього, розробка власних ігор та програм, створення сайтів, 3D-моделювання, штучний інтелект та багато іншого – тут діти освоюють світ програмування через практичні заняття та власні проекти.

  3. Початкова школа ІТ STEP School. Сучасна початкова школа для дітей 1-4 класів – це світ, де виховують та навчають Лідерів. Кожна дитина отримує можливість розвиватися всебічно, отримувати навички та вміння, необхідні для вибору професії та життя в цілому, знаходити себе та своє місце у соціумі. Програмування м'яко впроваджено в навчання. Школярі навчаються основ комп'ютерної грамотності, робототехніки, безпеки в інтернеті, створення ігор та веб-сайтів.

 

Програмування - це добрий старт для розуміння себе, отримання корисних навичок та умінь. Це цікаво і пізнавально, це сфера, де школярі вчаться мислити, аналізувати, вирішувати завдання, керувати своїм часом і бути ефективними. Програмування - це не тільки про сайти та коди: пласт знань та навичок набагато об'ємніший. Вибравши хороші курси чи навчальний заклад, батьки зроблять неоціненний внесок у майбутнє своїх дітей.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Освіта для дітей

5 причин захопити дитину програмуванням

Щоб бути успішним, досягати своїх цілей і йти в ногу з часом, важливо отримувати актуальні знання. Сучасним дітям не потрібні застарілі шкільні програми, вони хочуть вивчати те, що у тренді, що цікаво та незвично. Це стосується і програмування.

 “Навіщо дітям така наука? Навіщо їм вміти писати програми? А якщо дитина не хоче розвиватися в ІТ-сфері, тоді який сенс їй у цих знаннях?” - часто питають батьки. Програмування - це не тільки коди. Це ще: інтелект, самодисципліна, вміння нестандартно мислити та швидко вирішувати поставлені завдання. Сьогодні розглянемо 5 причин, чому вам варто познайомити дитину із IT-спеціальністю.   №1. Вміння вирішувати завдання та критично мислити Під час створення навіть найпростішої гри діти розвивають логічне мислення, вчаться мислити послідов

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

До 31 липня

діє раннє бронювання на ІТ-навчання для дітей 7-14 років (Мала Академія). Знижка 10% на перший семестр!

Детальніше