Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Чи потрібні знання по рисунку сучасному дизайнеру?

16.12.2020

264 перегляда

Чи потрібні знання рисунку для сучасного дизайнера? З чого почати вивчення рисунку та де можна застосувати отриманні знання?

Задали ці та інші питання нашому викладачу курсу "Комп'ютерна графіка та дизайн" Оксані Дученчук.

 

Оксана Дученчук - художниця, ілюстраторка, дизайнер інтер'єру та екстер'єру.

Викладає в Академії IT STEP предмет "Основи рисунку".

 

 

Щоразу, коли розпочинаю курс рисунку з новою групою студентів, ми намагаємось розібратись для чого в сьогоденні, при наявності різних засобів та девайсів, рисунок майбутньому дизайнеру. А може він і не потрібен? 

І таки не потрібен - якщо ви іншим засобом виштудіюєте в собі відчуття композиції, і легко знаходитимете пропорції, співвідношення, баланс, ритм, гармонію...
Не потрібен він і тоді, якщо у вас природнє розуміння формоутворення, ви з легкістю справляєтесь з об'ємом та простором на площині.

Для чого ж тоді рисунок? Я думаю, що для того, щоб віднайти в собі тонку грань різниці між  поняттями "творити" і "відтворювати". А справитесь з цим завданням з олівцем - справитесь в подальшому з будь яким матеріалом і будь якою програмою.

 

Які навики, окрім технічних, можна розвинути при опануванні рисунку? 

Якщо до технічних навиків в Рисунку можна віднести вміння штрихувати і використовувати різні графічні матеріали, то іншими навиками можемо вважати вміння бачити конструктивну форму зображуваного об'єкту і форму навколишнього простору, вміння визначати об'єми і оперувати ними, вміння бачити дію світла, користуватись градацією тону та контрасту та багато іншого.

 

Де в сучасному дизайні можна застосувати навики рисунку?

Найпростіший приклад - виконання графічних ілюстрацій для книжок, обкладинок книжок, журналів, періодики, для поліграфії, розкадровки в кіноіндустрії та анімації, дизайн персонажа, навіть якщо його потім переносять в тривимірну модель, ескізування інтер'єрів та ландшафтних проектів, а за кордоном ручна візуалізація взагалі цінується на порядок вище за тривимірний рендеринг.

 

З чого можна почати вивчення рисунку?
На мою думку є два шляхи вивчення рисунку.

Перший, коли вам нудно проходити академпідхід і ви починаєте змальовувати вже існуючі картинки, повторяєте, копіюєте інших авторів і поступово доходите до того, що мало сліпо повторяти, вам захочеться розуміти чому воно саме так. І як результат всерівно звертаєтесь до основ академ рисунку.
Другий варіант - традиційна рисункова школа, яка укладалась тисячоліттями, поступова наука від простого до складного.
Єдине без чого не можна розпочати - це без систематичного малювання. Вірніше розпочати можна, але результат отримаєте не скоро?

 

Чи просто вчити рисунок «з нуля»?
Рисунок, як і будь що в житті, вивчати ані просто, ані складно. Все залежить від бажання і докладених зусиль. Головне не боятись.

 

Знання якого рівня можна отримати пройшовши предмет "Основи рисунку" в Академії IT STEP (напрям навчання "Комп'ютерна графіка та дизайн")?

Курс "Основи рисунку" побудований так, щоб студент отримав базову інформацію в цьому предметі, структурований старт. І за умови виконання хоча б кількох робіт на одну тему - студент обов'язково отримає хороші результати.
Ті ж хто приходить в Академію вже з базою знань - отримують додаткові години тренувань і самовдосконалення. Рисунок - це той предмет, в якому теорія закріплюється тільки багатогодинними вправляннями.

 

Де шукати натхнення?
Можна надихатись фільмами, музикою, навіть шурхотом олівця... А взагалом - частіше переглядайте роботи художників, збирайте свою колекцію зображень, наприклад, у Pinterest. В соцмережах, якими ви користуєтесь можна подолучатись до груп чи сторінок, які об'єднують художників. Спробуйте відслідковувати роботи з хештегами #рисунок #академрисунок #academicdrawing #drawing #pencildrawing. Те ж стосується і Youtube каналів.
Хорошою допомогою стануть книжки до прикладу В.С.Шаров "Академическое обучение изобразительному искусству", Н.Ли "Основа учебного академического рисунка", Г.Баммес "Анатомія для художників", Б. Хогарт "Рисунок человека в движении".
Також чудовою підтримкою буде знайти однодумців у своєму місті, утворити спільноту чи долучитись до існуючої і робити спільні скетчзустрічі, або знайти ізостудію, де можна регулярно вправлятись олівцем.

 

Ну і на сам кінець, ким із сучасників надихаєтеся ви? За їхні посилання в соц. мережі будемо особливо вдячні =)

Список декількох з них (акварелісти, графіки, ілюстратори):Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше