Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Хто такий iOS -розробник: огляд зсередини

22.01.2021

1114 переглядів

За даними Apple, станом на 2021 рік налічується близько 23 мільйонів зареєстрованих розробників. Така популярність в свою чергу породжує певні проблеми, в основному для роботодавця. Наприклад, перегрітий ринок. На даний момент він насичений фахівцями середнього і початкового рівня. Компаніям часто складно знайти і утримати хорошого досвідченого фахівця. З іншого боку, хто сказав, що конкуренція - це погано?

Спочатку більшість iOS-програмістів були тими, хто перекочував з суміжних областей. Вони вже були айтішниками у сфері розробки. Ситуація змінилася, і тепер чимало людей, для яких iOS (так само як і Android) - початок шляху в ІТ-галузі.

 

Що робить iOS-розробник
У двох словах: пише додатки (програми, ігри і т. д.) для iPhone / iPad. Іноді ще й для macOS.

Саме пише. Як художник. Це важливо.

Програміст, в якій би сфері він не працював, - це творча професія. Перш за все тому, що мови програмування спочатку "мови", а вже потім "програмування". І тут мало володіти знанням синтаксису мови, щоб вирішити будь-яку прикладну задачу. Мовою потрібно володіти достатньою мірою, щоб грамотно і доречно використовувати її структури та ідіоми, обороти і конструкції. А це вже процес творення. 

 

Коротко про те, як відбувається безпосередній процес створення додатків

  1. У більшості випадків розробнику видається готове технічне завдання, розбите на менш ємні підзавдання. Але це не означає, що розробник не приймає участі в розробці самого завдання. Зазвичай перед затвердженням технічного завдання з ним проводять технічні консультації.
  2. Наступний великий етап - це створення архітектури додатку. Їх існує достатньо, щоб вирішувати різні проблеми розробки. Але жодна з них не є срібною кулею. З великою ймовірністю доведеться доопрацьовувати і допилювувати будь-яке готове рішення.
  3. Далі все відносно зрозуміло: пишемо код, реалізуємо завдання за завданням, які тут же перевіряє тестувальник і повертає, якщо десь щось криво працює. І так ітерація за ітерацією, спринт за спринтом. До тих пір, поки не отримаємо "цукерку".

 

У повсякденному робочому режимі розробник спілкується з колегами з інших цехів: тестувальники, дизайнери, делівери-менеджери, продакт-менеджери, локалізатори і багато інших. Але так роблять тільки хороші котики. Погані котики ні з ким не комунікують і живуть в своїй реальності =)

 

На чому пишемо
Раніше - на Objective C. Зараз - на Swift. 

Для статистики: з першої версії Swift 1.0 (2014 р.) до поточної Swift 5.3.2 була 41 версія. А це 28 версій мови за 6 років, що, здавалося б, багато. Але ж ні. Це говорить про те, що мова активно розвивається. Як живий організм.

Наприклад, Pike, який придумали в 1994 році і у якого було трохи ревізій, зараз дуже сильно здав і застосовується хіба що для специфічних речей, користувачів яких за статистикою менше 3%, і число постійно падає.

Остаточно перейти на Swift у Apple поки не вийшло, але вони активно рухаються в цьому напрямку. Так що іноді доводиться застосовувати і Objective C.

 

Кар'єра, перспективи
Кар'єра iOS-ника, та й зрештою, як і будь-якого розробника, виглядає приблизно так:

  • Спочатку ви - пластилін, з якого ліплять щось схоже на розробника. Ментори і приставлені до вас досвідчені розробники навчають вас основам професії. Це фаза Junior developer (в деяких компаніях до цієї фази є рівень "Стажер", але суть та сама). Джуну не довірять викладати свій код навіть в проміжний (dev) репозиторій. У нього окрема пісочниця, в якій він не може завдати шкоди компанії. Більшість коду, який він напише, не матиме застосування в реальних проектах, або це будуть максимально рутинні і безпечні шматки проекту, які все одно три рази перевірять ліди (провідні розробники). Протягом усього цього періоду компанія вкладає в джуна ресурси. Згодом (роки 3-4) йому почнуть давати шматки реальних проектів складнішого рівня. Головне тут - не відмовлятися і не боятися! Проявляти ініціативу. Це прямий шлях до мідл-розробника.
  • Middle Developer (він же Staff Developer, якщо по-старому) - це цілком самостійний розробник, може вирішувати завдання середньої складності і деякі складні завдання. Зазвичай час від джуна до мідла становить рік-два. Тут все залежить від людини. Зате фінансова винагорода точно порадує, так як це не прибавка в 10%, а швидше за все цілочисельний множник.
  • Senior Developer - поки що не може відкривати кабінет директора з ноги, але вже володіє значною вагою в обговоренні технічних і технологічних аспектів проекту. Звичайно, що з великою силою приходить велика відповідальність. Але й ЗП теж не маленька.

 

А ось далі стандартне роздоріжжя: дорога в Ліди (Team Lead) або продовження розвитку горизонтально. 

 

Основні інструменти в роботі

Все, що вам потрібно для старту - це середовище розробки XCode, яка для елементарної роботи органічним способом осягається за півроку. А далі - більше. Хтось використовує сторонні утиліти для спрощення повсякденної рутини, хтось пише свої скрипти або навіть свій софт.

 

Що потрібно знати
Бажано знати англійську. Більшість документацій написано і з'являється англійською. А читати і розуміти їх необхідно.

Необхідна вища технічна освіта - скоріше міф. Так, вона дає певний склад розуму. Але це не дає практично ніяких прикладних знань для індустрії.

Ця професія доступна всім, хто захоче її освоїти і не побоїться тимчасових труднощів. Підтримка завжди є і її дуже багато. Спільнота розробників - одна з найбільших коаліцій у всьому світі.

 

Чим потрібно володіти
Бажанням щось змінити в своєму житті. І тут важливо не боятися спробувати. 



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Профорієнтаційне тестування для підлітків: перший крок до успішного майбутнього

Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків.

Світ професій швидко змінюється, і обрати правильний кар'єрний шлях стає дедалі складніше. За статистикою, 58 % випускників не працюють за спеціальністю жодного дня, а 78 % не обирають свій фах як основний. Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків. Чому важлива профорієнтація для підлітків? Профорієнтація – це комплекс заходів, спрямованих на допомогу підліткам у виборі майбутньої професії. Вона враховує інт

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL!

Триває набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов! Тисніть, щоб дізнатися деталі!

Детальніше

Літній табір

Триває набір в літній ІТ-табір для дітей 5-13 років! Бронюйте місце зі знижкою до 15 травня

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності