Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Хто такі тестувальники ПЗ (QA) та що вони мають знати і вміти?

31.05.2021

3071 перегляд

Позиція тестувальника вважається одним з найпростіших способів швидко ввійти в галузь ІТ. Ходять чутки, що цю професію легко освоїти, робота у тестувальника - не бий лежачого, та й платять фахівцеві з тестування програмного забезпечення майже як програмісту. Наскільки ця інформація достовірна? Давайте розбиратися.

 

Хто такий тестувальник ПЗ?

Тестувальник програмного забезпечення планує і виконує тестування додатків, налагоджує код, покращує юзабіліті програм.

Часто до назви професії додають латинські букви q і a: qa тестувальник. QA походить від англійських слів quality assurance - забезпечення якості. Це частина розробки, яка управляє якістю продукту. QA - широке поняття, а робота над забезпеченням якості починається задовго до написання першого рядка коду майбутньої програми. В ідеальному світі інженер з якості працює над продуктом якщо не на етапі генерації ідей, то на етапі дослідження ринку і вивчення потреб цільової аудиторії.

 

У широке поняття QA входить ще один напрямок діяльності: QC, quality control або контроль якості. Інженери QC контролюють продукт на етапі розробки і підтримки. Тестування програмного забезпечення - один з інструментів контролю якості. Тобто тестувальник перевіряє додаток в рамках заходів з контролю якості (QC), які входять в комплекс робіт по забезпеченню якості (QA).

У широкому сенсі тестувальники беруть участь у створенні корисного для користувачів програмного забезпечення. Якщо конкретизувати, тестувальники контролюють якість додатків, над якими працює організація.

 

QA-фахівці - це ті, хто бачить всю картину.

Для розуміння всіх взаємозв'язків продукту, без якого легко пропустити в продакшн серйозні баги, потрібні час, знання, увага і досвід. Згодом у QA виробляється інтуїція, яка необхідна, оскільки повна перевірка всіх можливих сценаріїв занадто трудомістка та іноді попросту неможлива. Це означає, що робота тестувальника не може бути обмежена механічним виконанням тест-плану.

У разі, коли проблеми проявляються на стадії специфікацій, особливо у взаємодії різних модулів, тільки QA мають можливість помітити їх на цьому етапі і запобігти марнуванню часу на введення в дію заздалегідь невдалих рішень.

 

 

Чим займається тестувальник
Як сказано вище, тестувальники перевіряють програмне забезпечення. Розберемося, як вони працюють.

Є ручне і автоматизоване тестування ПЗ. Відповідно, фахівці з ручного тестування перевіряють додатки вручну, а фахівці з автоматизованого тестування працюють за допомогою програм.

  • Спеціаліст по ручному тестуванню по суті вручну імітує дії користувача програми. Він переконується, що програма працює як очікується в різних сценаріях взаємодії. При плануванні поведінкових тестів фахівець враховує технічні вимоги до програмного забезпечення. Приклад: в специфікації зазначено, що після реєстрації нового користувача додаток відправляє лист з підтвердженням на вказану електронну адресу. Тестувальник реєструється в додатку і перевіряє, чи надійшов відповідний лист.

Ручне тестування - найпростіший спосіб оцінки якості програми. Тестувати додаток вручну - «дорога» операція, так як швидкість і точність перевірок обмежена можливостями тестувальників.

 

  • Автоматизоване тестування має на увазі перевірку додатків за допомогою програмного забезпечення. 

Ось приблизний опис роботи експерта з автоматизованого тестування. В першу чергу він вибирає тест-кейси або функції програми, які потрібно перевірити.

 

Зазвичай для автотестів вибирають критичні для роботи ПЗ функції, наприклад, обробку платежів, збереження призначених для користувача даних. Автотестування підходить, коли тести повторюються неодноразово або для перевірки функції програми потрібно використовувати великі обсяги даних. Потім тестувальник вибирає інструменти, планує і реалізовує дизайн перевірки. На цьому етапі фахівець готує дані для тестів, налаштовує інструменти, встановлює розклад тестування. Тести запускаються, результати тестування автоматично фіксуються. Спеціаліст аналізує отримані дані і передає інформацію розробникам.

Автоматизація тестів економить ресурси організації. Вона дозволяє з мінімальними зусиллями повторно тестувати програми, вимагає менше часу в порівнянні з ручними тестами, скорочує кількість помилок.

Проміжний підсумок: тестувальники контролюють якість програмного забезпечення. Ця діяльність входить в комплекс робіт по QA - забезпечення якості додатків.

 

Скільки заробляють тестувальники ПЗ?
Тестувальники трудяться в командах, які займаються розробкою програмного забезпечення. Це зазвичай середні і великі компанії, які роблять власний продукт або працюють за моделлю аутсорсингу.

QA-інженерів і QC-тестувальників часто залучають команди, які використовують DevOps. В таких командах розробка, тестування і підтримка ПЗ виконується циклічно з використанням підходів Agile або Scrum.

 

Стосовно зарплати - новачки на старті можуть розраховувати на $ 500-600 за місяць. Зарплата фахівців середнього рівня становить від 600 до 1500 доларів, досвідчені фахівці отримують від 1500 до 2300 доларів. Експерти по автоматизації тестування екстракласу можуть розраховувати на зарплату від 2300 доларів на місяць (дані станом на листопад 2020 року одного із ресурсів по розміщенню вакансій)

Стати QA спеціалістом

 

Що повинен знати і вміти тестувальник?
В першу чергу фахівець повинен вивчити основи тестування. Класифікація тестування, методи та інструменти, створення сценаріїв тестування - ось базовий набір знань, з якого майбутні QA-інженери починають знайомство з професією.

Знадобляться знання основ програмування, протоколу HTTP, вміння працювати з базами даних і системами контролю версій, хоча б базове знання HTML і CSS.

Тестувальник повинен вміти працювати з командним рядком, знати браузери і інструменти розробників. Також знадобиться вміння працювати з інструментами автоматичного тестування, наприклад, HP-UFT (колишній QTP), Selenium, Sahi і так далі.

Фахівці називають різні софт-скіли, якими повинні володіти тестувальники. До специфічних для цієї професії м'яких навичок можна віднести уважність до дрібниць, критичне мислення, вміння аналізувати інформацію.

Записатись на навчанняАвтор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Освіта для дітей

5 причин захопити дитину програмуванням

Щоб бути успішним, досягати своїх цілей і йти в ногу з часом, важливо отримувати актуальні знання. Сучасним дітям не потрібні застарілі шкільні програми, вони хочуть вивчати те, що у тренді, що цікаво та незвично. Це стосується і програмування.

 “Навіщо дітям така наука? Навіщо їм вміти писати програми? А якщо дитина не хоче розвиватися в ІТ-сфері, тоді який сенс їй у цих знаннях?” - часто питають батьки. Програмування - це не тільки коди. Це ще: інтелект, самодисципліна, вміння нестандартно мислити та швидко вирішувати поставлені завдання. Сьогодні розглянемо 5 причин, чому вам варто познайомити дитину із IT-спеціальністю.   №1. Вміння вирішувати завдання та критично мислити Під час створення навіть найпростішої гри діти розвивають логічне мислення, вчаться мислити послідов

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

До 31 липня

діє раннє бронювання на ІТ-навчання для дітей 7-14 років (Мала Академія). Знижка 10% на перший семестр!

Детальніше