Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Хто такий розробник-сеньйор та як ним стати?

02.04.2021

3276 переглядів

Хто такий сеньйор в ІТ-сфері та що потрібно, щоб ним стати?

Розповідаємо про це в нашій статті.

 

Для початку давайте розберемось, що точно не є визначальним фактором у роботі сеньйора.
Попри те, що ви бачите в 95% оголошень про вакансії, тайтл Senior Developer не має жорсткої прив'язки до стажу роботи.

Як правило, чим довше людина працює, тим більше у неї досвіду. У багатьох компаніях при визначенні рівня спеціаліста орієнтуються на стаж. Але кількість відпрацьованих років - це не єдине, що визначає сеньйора. 

Взагалі проблема зв'язку досвіду зі стажем досить поширена в сфері розробки і часто призводить до невідповідності між завищеними очікуваннями і низькими результатами.

 

Що ж робить розробника сеньйором?
Характеристики, які є визначальними для розробників-сеньйорів:

  • досвід
  • лідерські якості
  • наставництво
  • технічні знання і вміння

Звичайно, всі люди різні, і якісь риси у окремо взятого розробника можуть проявлятися в більшій мірі, ніж інші. Але всі разом вони визначають, наскільки ефективно цей розробник може допомогти команді рости.

Розглянемо кожен пункт докладніше.

 

Досвід

Досвід роботи зазвичай обчислюється в роках стажу, але це не дуже точний метод.

Досвід розробників так само унікальний, як і вони самі. Один розробник міг провести п'ять років на позиції, де йому доводилося інтенсивно працювати і щодня вирішувати складні технічні завдання. А інший міг всі п'ять років проводити час в невеликій компанії, де його єдиним обов'язком було оновлювати сайт раз в тиждень.

І останній варіант абсолютно не поганий! Зрештою, всі ми вибираємо власний шлях і відповідний для нас баланс роботи та особистого життя. Але не можна говорити, що п'ять років стажу в першому і другому випадку рівнозначні.

 

Лідерство
У старших розробників схильність до лідерства з'являється природним чином. Це не означає, що ви повинні неодмінно бути техлідом або саме за вами буде останнє слово при прийнятті рішень. Просто ви повинні бути здатні (хоча б на базовому рівні) штовхати проект вперед.

Кожен проект або окремий функціонал зазвичай мають цілий список історій (stories), які потрібно обробити, щоб завершити цей проект. І кожна така історія - окремий крок на шляху до великої мети.

Але якщо ніхто в команді не розуміє, яким чином всі ці окремі маленькі кроки ведуть до великої мети, у команди з'являються проблеми. Розробник-сеньйор повинен вміти бачити, яке місце кожного шматочка в загальній картині. Він повинен розуміти, чому кожна окрема історія написана з певними критеріями приймання. І навіть якщо сеньйор цього не знає, він повинен знати, як знайти відповідь і як донести її до команди.

 

Пряма допомога менш досвідченим членам команди
Коли ви здатні допомогти початківцям або просто менш досвідченим членам команди, такий крок буде цілком природним. Сеньйор повинен вміти постійно уявляти собі проект в цілому і розуміти, яке місце в цьому проекті займають різні історії.

Тому на цьому етапі потрібно допомагати колегам та направляти їх у вірному напрямку, навчитися розуміти, коли у них виникнуть складнощі з чим-небудь та заохочувати їх задавати запитання.

 

Наставництво
Найчастіше для розробника зручніше просто займатися своєю справою, не відволікаючись на те, чим займаються інші. Але чи принесе такий підхід користь команді?

Сприяйте розвитку товаришів по команді
Ви можете бути чудовим розробником, але якщо ви все робите самі і не допомагаєте іншим зростати, це лише уповільнює просування команди. Люди часто витрачають багато часу, намагаючись знайти помилку або придумати рішення самостійно, в той час як їм істотно допомогло б, якби хтось із колег теж глянув на їх код.

Егоїзм погано позначається і на моральному дусі команди. Нікому не подобається відчувати себе самотньо, а для джуніорів це тим більш прикро. Сфера розробки - це величезний лякаючий світ. Якщо ви будете хоч трохи направляти колег, це допоможе їм працювати більш продуктивно. Крім того, таким чином ви зробите свій внесок у становлення більш щасливого і менш стресового оточення.

 

Поширення знань
У багатьох командах виникають складнощі з обміном знаннями між колегами. Всі ми сподіваємося, що якимось чином цю проблему можна вирішити, але за фактом вона часто залишається невирішеною. Що ж робити?

Сеньйори беруть собі за правило ділитися тим, що знають. Представляючи колегам свою роботу, вони природним чином покращують і власні знання. А це корисно і сеньйорам, і тим, хто вперше відкрив редактор коду.

 

Здатність швидко просуватися вперед
Від розробників-сеньйорів очікується, що вони швидше почнуть ефективно працювати з будь-чим, ніж джуніори.

Зрозуміло, що не розумно чекати, що кожен сеньйор неодмінно розбирається у всьому. Тобто, не потрібно вважати експерта по Ruby менше гідним тайтла сеньйора, якщо він не знає JavaScript. Але все ж  від сеньйора очікується, що він вміє застосовувати свої знання для вивчення іншої мови і написання коду на іншій мові.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Профорієнтаційне тестування для підлітків: перший крок до успішного майбутнього

Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків.

Світ професій швидко змінюється, і обрати правильний кар'єрний шлях стає дедалі складніше. За статистикою, 58 % випускників не працюють за спеціальністю жодного дня, а 78 % не обирають свій фах як основний. Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків. Чому важлива профорієнтація для підлітків? Профорієнтація – це комплекс заходів, спрямованих на допомогу підліткам у виборі майбутньої професії. Вона враховує інт

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Запрошуємо!

День відкритих дверей. Професійна комп'ютерна освіта. 12 квітня. Зареєструватися !

Детальніше

IT STEP SCHOOL!

Триває набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов! Тисніть, щоб дізнатися деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності