Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Кращі з кращих: легендарні особистості в області IT

02.10.2020

5769 переглядів

Кого поважають і цінують самі програмісти? Кого можна назвати найкращими в сфері ІТ? Однозначних рейтингів з даного питання немає. Однак є деякі особистості, імена яких згадують дуже часто та внесок яких в сферу IT практично безцінний. У нашій статті ми познайомимося з ними ближче.

 

Лінус Торвальдс

Фінно-американський Чак Норріс зі світу програмування. Стверджує, що може ділити на нуль. Він створив Linux, безкоштовну операційну систему з відкритим кодом. Вона включає в себе безліч інших ОС для різних завдань: кодинг, створення ігор, перегляд медіа контенту і так далі. 

 

Дональд Кнут

Автор фундаментальної монографії «Мистецтво програмування», почесний професор Стенфордського університету.

Академічні роботи Кнута представляють собою величезні праці, які охоплюють практично всі напрямки програмування, починаючи з структур даних і закінчуючи аналізами алгоритмів. Останній напрям було створено самим Кнутом. Крім теорії, в монографії можна знайти велику кількість прикладів на мові програмування Асемблер.

Відомі розробники з Google, Facebook і інших великих проектів багато разів висловлювали подяку Дональду Кнуту за його унікальний підручник. Про Кнута, в тому числі, говорив Білл Гейтс. Його слова: «Якщо ви вважаєте себе програмістом, тоді спробуйте прочитати Кнута. І якщо ви зможете прочитати його книгу повністю, тоді відправляйте мені своє резюме».

Роботу над чотиритомним «Мистецтвом програмування» автор почав в 1962, а п'ятий том обіцяв випустити в 2020 році. В процесі написання книги, Дональд Кнут створив систему комп'ютерної верстки TeX, яка і зараз є стандартом для всіх форм наукових комунікацій і публікацій.

 

Сер Тім Бернерс-Лі

Перший і єдиний програміст, зведений в звання лицаря. Створив HTTP (HyperText Transfer Protocol, «протокол передачі гіпертексту») протокол, який допомагає обмінюватися даними між веб-ресурсом (браузером, наприклад) і веб-сервером. Зараз Тім Бернерс-Лі очолює організацію «Альянс за доступний інтернет». Місія організації - доступний і швидкий Інтернет для всіх.

 

Джеймс Гослінг

Створив знамениту мову програмування Java. Іншою його великою розробкою є NEWS - спеціальна система для розподілу обчислень в мережі. Джеймс Гослінг працював над дуже багатьма проектами, серед яких системи для аналізу результатів супутникової телеметрії, редактор текстів Emacs та багато іншого. Гослінг також брав участь в розробці алгоритмів для Google.

 

Андерс Хейлсберг

Розробив компілятор для Pascal, завдяки чому генерування програми була в підсумку скорочено до кількох секунд.

Завдяки його розробці швидкість і продуктивність роботи в усій IT-сфері зросла в кілька разів. Андерс Хейлсберг був тімлідом команди програмістів середовища швидкої розробки ПЗ Borland Delphi. Сьогодні - це одна з найпопулярніших мов програмування. На даний момент знаменитий програміст розробляє нові проекти в компанії Microsoft.

 

Марк Цукерберг

Відомий американський програміст, творець популярної соцмережі Facebook. Розробив найпопулярнішу соціальну мережу Facebook. Вона Цукерберга принесла йому світову популярність і фінансовий успіх. Так розробник став мільярдером і одним з найвпливовіших людей світу за версією Forbes. Марк Цукерберг займається благодійністю і широко відомий за межами ІТ-сфери. Він разом з дружиною Присцилою Чан запустив проект Chan Zuckerberg Science, спрямований на боротьбу з різними захворюваннями.

Цукерберг вважає найбільш ефективними невеликі команди, які здатні, на його думку, працювати набагато плідніше, ніж великі колективи. Тому обслуговуванням великої соціальної мережі займається всього 10 000 чоловік по всьому світу.

 

Брем Коен

Творець протоколу BitTorrent, що забезпечує швидке завантаження файлів з всесвітньої мережі. Торренти популярні в усьому світі, і до теперішнього часу кількість користувачів BitTorrent становить уже близько 250 млн. осіб. Через торренти сьогодні скачують просто гігантські обсяги даних. 

 

Брендан Айк

Розробник JavaScript - мови, яка сьогодні вважається одним з головних стандартів в сфері WEB-програмування. Айк брав участь у створенні компанії Mozilla та працював над браузером Firefox. В даний час він глава і співзасновник Brave Software.

 

Бйорн Страуструп

Розробив мову програмування C++.

Сьогодні C ++ вивчається студентами практично всіх ВНЗ. В 2020 році ця мова займає четверте місце в рейтингу найбільш популярних технологій. Синтаксис мови C застосовується в PHP та інших сучасних мовах програмування.

Зараз Бйорн - технічний співробітник та керуючий директор технологічного підрозділу Morgan Stanley в Нью-Йорку, а також читає свої лекції з комп'ютерних наук в Колумбійському університеті.

 

Джон Кармак

Кармак відомий як один із засновників компанії id Software, та як автор популярної гри Doom.

Ідея створення Doom прийшла в голову розробнику під час гри з колегами в настільну гру Dungeons & Dragons. Тоді в корпораціях ігри в ці настолки проходили регулярно. При створенні гри Doom, Джон Кармак першим почав використовувати оригінальні 3D-трюки, які до сьогодні використовуються в комп'ютерних іграх.

Зараз діяльність Джона Кармака спрямована на дослідження і створення сильного та прогресивного штучного інтелекту, який буде думати, самостійно навчатися і створювати себе.



Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Дизайн

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.   Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завда

ШАГ логотип

Soft-skills

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.   Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ�

ШАГ логотип

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.   Знайомство з концепцією SMART-цілей SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів �

ШАГ логотип

IT STEP School

Триває набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов! Тисніть, щоб дізнатися деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності