Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Зарплати українських розробників - літо 2021

IT STEP Academy

Програмування

28.04.2022

182 перегляда

У червні сайт DOU провів чергове опитування українських ІТ-спеціалістів щодо їхньої роботи та зарплат (всього 6714 анкет).

Представляємо статтю із зарплатами розробників усіх рівнів: від Intern до Architect. 

Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків. 

 

Портрет учасників опитування

Серед опитаних розробників найбільша частка Software Engineers рівня Middle (36%) та Senior (31%). 

80% розробників живуть і працюють у 5 найбільших містах: Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі.

7% опитаних розробників почали працювати в ІТ протягом останніх 6 місяців, ще 18% мають 1–2 роки досвіду в індустрії.

Середній вік розробника майже не змінився — 29 років (в грудні 2020 року — 28,5). Частка жінок серед українських розробників теж залишилася такою самою і становить 8%.

44% респондентів працюють як Back-end спеціалісти, 24% як Full Stack, а 22% як Front-end. 9% вказали Mobile як свою основну спеціалізацію.

 

Мова програмування

Найпопулярнішою мовою програмування залишається JavaScript — 22% розробників вказали її як основну і 38% як додаткову. Серед основних мов далі йдуть Java і C#/.NET. З-поміж додаткових — SQL і TypeScript.

 

Зарплата

  

 

За посадами

Підвищення зарплат насамперед торкнулося спеціалістів рівня Middle та вище. Оплата для менш досвідчених спеціалістів — Junior та Intern/Trainee — практично не змінилася: середня зарплата інтерна становить $390 (проти $350 у грудні), джуніора — $800 (не змінилася в порівнянні з груднем).

Зарплати більш досвідчених спеціалістів зросли на $200–400. 

 

За містами

Київ і Львів продовжують лідирувати за рівнем середньої зарплати розробників: у Києві вона становить $3300, у Львові — $3000.

 

За спеціалізаціями

Найвищі медіанні зарплати в Embedded-розробників — $3200, а найнижчі у Front-end спеціалістів — $2500. Ця різниця обумовлена передусім тим, що серед Embedded-розробників більша частка досвідчених спеціалістів рівня Lead чи Architect, а серед Front-end більша частка розробників рівня Junior чи Middle.

Рівень англійської серед розробників

Рівень знання англійської мови серед розробників продовжує підвищуватися. В червні 2021 року 49% розробників оцінили свій рівень як вище середнього чи просунутий, водночас пів року тому таких було 46%.

Хороша англійська відрізняє розробників рівня Senior та вище від інших. 64% сеньйорів та 65% тімлідів знають англійську на рівні вище середнього чи просунутому. Серед розробників рівня Tech Lead таких уже 72%, а серед Architect — 85%.

 

Медіанні зарплати і знання англійської

Знання англійської також впливає на зарплату розробника: ті, хто знає мову краще, зазвичай отримують вищі зарплати. Це правило працює для фахівців усіх рівнів, проте найбільший вплив знання англійської має на зарплати спеціалістів рівня Senior, Team Lead і Tech Lead.

Дізнатися більше про курс "Розробка програмного забезпечення" від Академії IT STEP.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше