У червні сайт DOU провів чергове опитування українських ІТ-спеціалістів щодо їхньої роботи та зарплат (всього 6714 анкет).
Представляємо статтю із зарплатами розробників усіх рівнів: від Intern до Architect.
Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків.
Портрет учасників опитування
Серед опитаних розробників найбільша частка Software Engineers рівня Middle (36%) та Senior (31%).
80% розробників живуть і працюють у 5 найбільших містах: Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі.
7% опитаних розробників почали працювати в ІТ протягом останніх 6 місяців, ще 18% мають 1–2 роки досвіду в індустрії.
Середній вік розробника майже не змінився — 29 років (в грудні 2020 року — 28,5). Частка жінок серед українських розробників теж залишилася такою самою і становить 8%.
44% респондентів працюють як Back-end спеціалісти, 24% як Full Stack, а 22% як Front-end. 9% вказали Mobile як свою основну спеціалізацію.
Мова програмування
Найпопулярнішою мовою програмування залишається JavaScript — 22% розробників вказали її як основну і 38% як додаткову. Серед основних мов далі йдуть Java і C#/.NET. З-поміж додаткових — SQL і TypeScript.
Зарплата
За посадами
Підвищення зарплат насамперед торкнулося спеціалістів рівня Middle та вище. Оплата для менш досвідчених спеціалістів — Junior та Intern/Trainee — практично не змінилася: середня зарплата інтерна становить $390 (проти $350 у грудні), джуніора — $800 (не змінилася в порівнянні з груднем).
Зарплати більш досвідчених спеціалістів зросли на $200–400.
За містами
Київ і Львів продовжують лідирувати за рівнем середньої зарплати розробників: у Києві вона становить $3300, у Львові — $3000.
За спеціалізаціями
Найвищі медіанні зарплати в Embedded-розробників — $3200, а найнижчі у Front-end спеціалістів — $2500. Ця різниця обумовлена передусім тим, що серед Embedded-розробників більша частка досвідчених спеціалістів рівня Lead чи Architect, а серед Front-end більша частка розробників рівня Junior чи Middle.
Рівень англійської серед розробників
Рівень знання англійської мови серед розробників продовжує підвищуватися. В червні 2021 року 49% розробників оцінили свій рівень як вище середнього чи просунутий, водночас пів року тому таких було 46%.
Хороша англійська відрізняє розробників рівня Senior та вище від інших. 64% сеньйорів та 65% тімлідів знають англійську на рівні вище середнього чи просунутому. Серед розробників рівня Tech Lead таких уже 72%, а серед Architect — 85%.
Медіанні зарплати і знання англійської
Знання англійської також впливає на зарплату розробника: ті, хто знає мову краще, зазвичай отримують вищі зарплати. Це правило працює для фахівців усіх рівнів, проте найбільший вплив знання англійської має на зарплати спеціалістів рівня Senior, Team Lead і Tech Lead.
Дізнатися більше про курс "Розробка програмного забезпечення" від Академії IT STEP.