Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Курси програмування - 12 порад щодо вибору

Редакція IT STEP Academy

Освіта для дорослих

Програмування

12.04.2022

277 переглядів

Який напрямок вам підійде

Не намагайтеся охопити все й одразу. Краще вибрати найбільш підходящий напрямок та розвиватися в ньому:

 • Full-stack розробник. Універсальний «солдат», який може розробити проект від А до Я. До обов'язків спеціаліста входить робота з мережею, серверами, API, бізнес-логікою, інтерфейсом користувача і т.д.

 • Front-end розробник. Працює над зовнішнім виглядом проекту. Результат його роботи – те, з чим взаємодіє користувач. Це інтерфейс, оптимізація, програмна логіка тощо.

 • Back-end розробник. Програміст, що спеціалізується на розробці програмно-адміністративної частини програми, задаючи зовнішнім елементам серверну логіку. Має бути працювати з алгоритмами, базами даних, займатися тестуванням та налагодженням.

 • Web-програміст. Виконує завдання як за клієнта, і за сервера. Працює з базами даних, безпекою.

Курси програмування – чудова альтернатива для новачків, які хочуть освоїти нову професію, але не можуть приділити час денному формату навчання у ВНЗ. Закінчивши курси для початківців, ви отримаєте базові навички та знання зі спеціальності, зможете зорієнтуватися у світі технологій та визначити подальший вектор розвитку себе як спеціаліста.

Вибір мови програмування

Навчання в Академії ШАГ включає програму, в якій задіяні наступні мови програмування:

 • C++;

 • PL-SQL;

 • JavaScript;

 • C#;

 • PHP.

Якщо вас цікавить проста і зрозуміла мова програмування - пропонуємо навчання на Python. Це оптимальний варіант для початківців. Однією з основних переваг Python є динамічна типізація, що спрощує процес написання коду і дозволяє уникнути багатьох фатальних помилок. Ця мова дозволяє створювати цікаві програми без необхідності вивчення складного синтаксису.

Актуальність навчальної програми

IT галузь - найдинамічніша у світі. Постійно з'являються нові програмні бібліотеки та технологічні рішення, вдосконалюються інструменти розробки. Відповідно, змінюються вимоги до претендентів на ринку праці. Тому студенти повинні вивчати нові інструменти та отримувати знання про технології, актуальні на даний момент.

Формат курсів для початківців

Академія ШАГ пропонує три форми навчання:

 • Стаціонар. Усі заняття проводяться з викладачем. Оптимальний варіант для тих, хто має час, а самостійне навчання не дається.

 • Напівстаціонар. Найбільш підходяща форма навчання для суміщення з роботою чи навчанням. Студенту надається електронний урок для самостійного навчання, до якого входять теорія, інструкції, домашні завдання та приклади. Для спрощення процесу навчання передбачаються інтерактивні матеріали. Можлива консультація із викладачем.

 • School | Студент. Оптимальний варіант для старшокласників та студентів. Адаптована програма дає змогу освоювати спеціальність, не відриваючись від основного навчального процесу.

Для новачків швидке занурення у середу – чудово. Але на старті краще уникати інтенсивності або експрес-навчання.

У якому віці можна починати вчити дитину?

Не слухайте тих, хто стверджує, що розпочинати навчання програмуванню слід у старших класах. Технології розвиваються, діти швидше освоюють гаджети, тому перші кроки в галузі програмування дитина може робити вже у 4-5 років. Зрозуміло, ні про яке написання коду в такому віці не може бути мови. Основне завдання – не змусити дитину програмувати, а прищепити інтерес.

Навчання через ігри дозволяє:

 • швидше освоїти малюкові комп'ютер чи мобільний гаджет;

 • почати тренувати логічне мислення: що раніше дитина почне це робити, то краще, оскільки це потрібно навіть дорослим програмістам;

 • вивчити основи розробки лише на рівні створення певної послідовності действий.

Академія ШАГ пропонує навчання через захоплюючі розвиваючі програми. Викладачі освітнього центру знають, як переключити увагу малюків із ігор на розробку власних проектів. Грамотний підхід до навчання дозволяє розвивати нестандартне мислення, набувати досвіду роботи в команді, знайомитися з новими технологіями.

Тип навчання

Робота в групі - оптимальний варіант для тих, хто звик отримувати знання та досвід у колі однодумців. Тому важливо, щоб у всіх учнів був приблизно однаковий рівень. У деяких випадках доцільніше вибрати індивідуальні заняття для початківців. Викладач буде повністю зосереджений на одному учневі. Такі заняття дають сильну мотивацію і відчуття підтримки, що особливо важливо в критичних ситуаціях, коли студент залишається віч-на-віч із проблемою.

Викладачі

При виборі курсів програмування завжди потрібно орієнтуватися на навчальні заклади, де викладають провідні фахівці. У викладача має бути досвід у IT-сфері. У Комп'ютерній Академії ШАГ працюють викладачі-практики – спеціалісти провідних IT-корпорацій. Тому учні набувають актуальних знань із реальної практики.

Мотивація

Якщо вам не подобається напрямок - не намагайтеся його вивчати тільки тому, що він більш оплачуваний. Потрібно бути закоханим у свою справу – це простий секрет у досягненні успіху у будь-якій галузі. Тому така важлива внутрішня мотивація.

Глибоко вивчити предмет вам допоможуть:

 • тематична література;

 • статті;

 • відео;

 • актуальні книги, журнали тощо.

Якщо ви вирішили зайнятися вивченням програмування, не полінуйтеся прочитати «Чистий код» Роберта Мартіна. Цю книгу недаремно називають «біблією програміста»: у ній докладно описується процес написання чистого коду та докладно розписуються помилки, з якими часто стикаються новачки. До речі, книги можуть непогано допомогти в якості додаткового матеріалу для самостійного вивчення програмування. Вони допоможуть здобути гарну теоретичну базу, яка потім знадобиться в роботі. Читайте книги по програмуванню, навіть якщо обираєте формат навчання на курсах.Одне іншому точно не завадить.

Скільки тривають курси програмування у Києві

Тривалість нашої програми навчання – 2.5 роки. Багато курсів обіцяють зробити з новачка професійного програміста за кілька місяців. Насправді це неможливо. За цей час ви реально можете освоїти не більше двох IT-напрямків, але про жодні практичні навички мови бути не може. Максимум, чому навчать експрес курси програмування - виконання примітивних завдань. Відповідно для отримання нових навичок доведеться додатково навчатися самостійно.

Інтенсиви залишають безліч прогалин у базовій освіті, закрити які часом не виходить і за наступні 10 років. Доцільніше здобути хорошу освіту, яка закладе якісний фундамент на початку кар'єри. У курси програмування від ШАГ увійшли лише необхідні предмети, немає нічого зайвого. За 5 семестрів, тобто 2.5 роки, ви зможете отримати якісну IT-освіту.

Скільки коштують курси програмування

Ціна на курси залежить від низки факторів, серед яких:

 • обрана спеціальність та напрямок;

 • формат курсів;

 • тип навчання.

Вартість навчання у стаціонарі складає від 3391 грн/місяць. Заняття проводяться тричі на тиждень по дві пари. Приймаються студенти віком від 15 до 55 років. Навчання у пів стаціонарі коштуватиме від 2548 грн щомісяця. Заняття проводяться раз на тиждень по три пари. Програма School Student підійде для школярів та студентів віком від 15 до 21 року. Заняття проводяться двічі на тиждень по дві пари. На навчання за цією програмою потрібно 7 семестрів, тобто 3,5 року.

Що зрештою?

У результаті випускник Академії ШАГ отримує готове портфоліо. Протягом усього навчання студенти працюють над проектами, максимально наближеними до реалій ІТ-світу та відповідають запитам роботодавців. У результаті студент має написати дипломний проект. Портфоліо складається з усіх написаних проектів, які не соромно показати на співбесіді.

Навчаючись у ШАГ, студент отримує максимум практичних знань та допомогу у працевлаштуванні. На захисті дипломних та курсових проектів присутні представники провідних ІТ-корпорацій. Найчастіше талановитим студентам пропонують роботу ще на етапі навчання.

Які навички ви отримаєте

Що ви зможете, закінчивши навчання в ШАГ:

 • Розраховувати алгоритми вирішення певних завдань, включаючи вартість реалізації.

 • Розробляти бази даних, автоматизувати їхню роботу з урахуванням вимог замовника чи особливостей завдання.

 • Створювати програми, у тому числі хмарні, які реагують на події користувачів і надають дані, що зберігаються на основі.

 • Розробляти web-сторінки на HTML та CSS. У процесі навчання ви вивчите мову розмітки XML, зрозумієте, як користуватися cookies, навчитеся працювати з MySQL.

 • Створювати комп'ютерні ігри та програми для мобільної системи Android.

 • Розробляти програми для Windows із застосуванням графіки, БД, клієнт-серверних технологій.

 • Створювати софт, який вирішуватиме повсякденні завдання користувачів.

Навчання в ШАГ побудовано таким чином, щоб ви могли повністю поринути у свою спеціальність, не відволікаючись на зайве.

 Автор:

Редакція IT STEP Academy

-

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше