Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

ТОП-10 міфів про програмування і програмістів

23.10.2020

1591 перегляд

На перший погляд здається, що професія програміста, яка настільки пов'язана з логікою і навчанням, застрахована від будь-яких вигадок. Але насправді в сфері розробки міфів так багато, що вони часом починають просочуватися в реальність.

Якби те, що говорять про сферу програмування і програмістів, було правдою, розробкою займалися б виключно гіки (люди, захоплені сучасними технологіями) 20 з хвостиком років і деякі з них були б в 10 разів краще за інших. Вони застосовували б свої видатні знання математики для написання коду, а писали б цей код виключно по ночах. Проте насправді все зовсім не так.

Підготували для вас ТОП-10 поширених міфів про програмування та програмістів.

 

10. Здібності до програмування визначаються математичними здібностями
І так і ні. Якщо у вас хороші здібності до математики, це ще не говорить про те, що ви станете хорошим розробником. І якщо у когось немає схильностей до математики, він все одно може проявити себе в програмуванні - в тих сферах, де потрібна практична кмітливість.

Якщо не брати до уваги розробку ігор, більшість розробників користуються тільки базовими прийомами алгебри і статистики - для визначення, наскільки ефективний їх код. Та й то в самих мінімальних обсягах.

 

9. Ви можете спеціалізуватися на чомусь одному
Сфера програмування розвивається з блискавичною швидкістю, так що вчитися доведеться все життя. Оволодіти досконало якоюсь мовою програмування буде мудрим кроком, адже це дозволить вам краще розбиратися в тонкощах мови і краще працювати з нею. Але не варто зупинятися на чомусь одному (мові, фреймворку і т. д.), Інакше в якийсь момент виявиться, що ви вмієте працювати тільки з legacy-системами.

 

8. Програмування - це просто написання коду
Побутує думка, що розробники просто переводять ідеї в код. І багато хто не розуміє, що при цьому розробники приймають безліч рішень. Сюди відносяться і рішення, пов'язані не з кодом, а з дизайном або якимись нефункціональними вимогами. Хороші розробники відслідковують ці питання і обговорюють їх в команді, а більш дрібні рішення приймають самостійно.

 

7. Хороші програмісти працюють цілими днями
Тут ми уявляємо собі картинку з «Кремнієвої долини»: хлопці в толстовках, що сидять на енергетиках. Якась доля правди в цьому є, особливо якщо говорити про стартапи. Але в більшості випадків ця картинка далека від звичайної. Безліч досліджень вказують на те, що понаднормова робота і недосип абсолютно не підвищують продуктивність, скоріше навпаки.

В реальності безліч розробників - сімейні люди. У них є своє життя поза програмуванням, і, зазвичай, вони вважають за краще йти з роботи вчасно.

 

6. Мову програмування можна опанувати за кілька тижнів
За два-три тижні ви зможете вивчити базовий синтаксис мови, але ви точно не станете майстром. Щоб оволодіти мовою на гідному рівні, потрібен інтерес до неї, терпіння, а головне - практика.

Якщо вас чекає операція, ви не захочете, щоб вас оперував лікар, який тільки книжки читав і тести проходив (нехай навіть успішно). Щоб стати хірургом, людина повинна провести багато годин в практиці - беручи участь в операціях. Уявляйте, що ви теж свого роду хірург, тому що хорошому розробнику теж потрібна м'язова пам'ять.

 

5. У розробників погано розвинені соціальні навички
Багато людей впевнені, що програмісти - одинаки, які сидять за своїми комп'ютерами в ізоляції від навколишнього світу. А коли їм все ж доводиться стикатися із зовнішнім світом, вони губляться. Найчастіше такі ідеї спонукають менеджерів спілкуватися з розробниками таким чином, що це може ображати команду.

Насправді програмісти зовсім не безпорадні, вони постійно приймають безліч рішень. А той факт, що їм подобається писати код, взагалі не означає, що вони вважають за краще самотність.

 

4. Розробка - не творче заняття
Програмування - це технології і логіка, але це ще й мистецтво. Люди, які не є програмістами, часто просто не бачать краси в конструкціях коду. Та й деякі розробники можуть її не помічати.

Багато програмістів порівнюють написання коду з написанням віршів. Це безперечно акт творчості. Пол Грем писав про це у своїй книзі «Хакери і художники».

 

3. Програмування - це нудно
Всім часом буває нудно, але ви ж не будете присвячувати своє життя тому, що вас взагалі не захоплює. Кодинг може бути захоплюючим заняттям. Це суміш архітектури, математики та мови. Людям, які не знайомі з програмуванням, воно може не здаватися цікавим. Але розробники знають, що кодинг - це постійний пошук рішень та постійне навчання; як же це може набриднути?
 

2. Розробники - генії
Щоб стати програмістом, не потрібно бути генієм. Потрібен драйв і вміння вчитися. Програмісти постійно стикаються з помилками, що може відвертати людей від цього заняття. Але ті, хто здатний раз по раз помилятися, робити висновки і йти далі, стають хорошими розробниками.

 

1. Мова Х - найкраща
У світі програмування просто немає «найкращої» мови, що підходить для всіх випадків життя. Кожна мова займає свою нішу. І кожна з них може бути кращою за інших в певних обставинах. Для створення інтерактивних програм ви берете JavaScript, а якщо вам потрібно побудувати дуже спритний додаток, ви звертаєтеся до C++.

 

Більшість міфів, що стосуються IT, народжені звичайним незнанням предметної області та неабиякою часткою помилкових упереджень. Сьогодні ми постаралися зруйнувати деяку частину з них і показати, що програмування - НЕ вежа зі слонової кістки, а цілком реальна сфера людської діяльності, в якій кипить життя і яка потребує поповнення своїх рядів.

Не бійтеся робити кроки назустріч програмуванню. Руйнуйте стіни незнань та непорозумінь навчаючись в Комп'ютерній Академії IT STEP.

 

Дізнатися більше про курс програмування від IT STEP



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Освіта для дорослих

Емоційне вигорання на роботі: що робити якщо не хочеться працювати

Чому емоційне вигорання стало новою нормою в епоху онлайн-роботи. Як уникнути в умовах дистанційної роботи: ознаки, ефективні методи профілактики та психічного благополуччя

Причини та наслідки вигорання на роботі в епоху віддаленої зайнятості В останні роки формат праці зазнав суттєвих змін. Пандемія COVID-19 прискорила масовий перехід до віддаленої зайнятості, який раніше вважався перевагою лише для обраних галузей, таких як IT. Сьогодні мільйони людей по всьому світу працюють із дому, не виходячи з власної квартири. Така трансформація ринку праці створила нові виклики — зокрема, збільшення рівня стресу, втрату балансу між роботою й особистим життям і зростання кількості випадків емоційного вигорання. Емоці

ШАГ логотип

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Профорієнтаційне тестування для підлітків: перший крок до успішного майбутнього

Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків.

Світ професій швидко змінюється, і обрати правильний кар'єрний шлях стає дедалі складніше. За статистикою, 58 % випускників не працюють за спеціальністю жодного дня, а 78 % не обирають свій фах як основний. Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків. Чому важлива профорієнтація для підлітків? Профорієнтація – це комплекс заходів, спрямованих на допомогу підліткам у виборі майбутньої професії. Вона враховує інт

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL!

Триває набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов! Тисніть, щоб дізнатися деталі!

Детальніше

Літній табір

Триває набір в літній ІТ-табір для дітей 5-13 років! Бронюйте місце зі знижкою до 15 травня

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності