Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Навчання програмування для дітей - з чого почати

Редакція IT STEP Academy

Програмування

Освіта для дітей

12.04.2022

487 переглядів

Чи кожна дитина зможе почати програмувати?

Програмування для дітей асоціюється із грою з кодом. Потрібно говорити з молодими людьми не мовою програмування, а мовою, яку вони зрозуміють.

Це мова веселощів, позитивного настрою, що полегшить малюкові пошук шляху в технологічному світі. Навчитися програмувати складно, тому краще почати раніше, щоб розібратися в комп'ютерних питаннях, технологічних механізмах та мові. Однак це міф, що програмування призначене лише для вибраних.

Кожна дитина може почати програмувати, тим більше що сьогодні в їхньому розпорядженні безліч програм та програм, які роблять навчання програмуванню для дітей приємнішим.

Але примушування до навчання (не лише комп'ютерного) може назавжди відбити у дитини бажання вчитися. У кожної дитини свої схильності та інтереси, і якщо вихователі хочуть, щоб вона зацікавилася предметом, необхідно м'яко та поступово подавати позитивні сторони вивчення програмування.

Переваги навчання програмування для дітей

Проінформованість та знайомство з технологіями з раннього віку можуть сприяти мінімізації ризиків. Знання допоможуть зрозуміти, як працюють комп'ютери, програми та додатки. Навчання програмуванню для дітей може пробудити цікавість, викликаючи бажання дізнатися більше про механізми, на яких базується інформатика.

Вивчення мов програмування у дітей розвиває менталітет експериментатора. Це цінна риса, яка впливає на загальний розвиток дитини, її сміливість у пошуках та впевненість у собі. Курси програмування для дітей проводяться так, щоб вони не були стресом. Малюки найкраще навчаються через гру, яка є найшвидшим способом запам'ятати отриману інформацію.

Які переваги надає програмування дітям?

З основних переваг можна виділити наступні:

 • Вчить логічного та творчого мислення.

 • Покращує навички роботи у команді.

 • Стимулює цікавість та залученість.

 • Прийняття та отримання уроків з невдач - навчання на досвіді.

 • Допомагає навчати навичкам вирішення проблем та подолання труднощів шляхом пошуку оптимального вирішення.

 • Навчання програмування задіює праву та ліву півкулі мозку – це гімнастика для розуму.

 • Діти навчаються розвивати когнітивні та аналітичні навички.

 • Позитивно впливає на просторове та схематичне мислення.

 • Навчання програмування може сприяти кращому розумінню інших наукових предметів.

 • Програмування вчить самостійного мислення.

 • Знання мов кодування дає найкращий старт у професійному житті.

Як навчити дитину програмування?

Навчання програмуванню для дітей може розпочинатися вдома. Ви можете зацікавити дитину цим предметом, використовуючи різноманітні програми та додатки, які одночасно розважають та навчають.

Як стимулювати дитину до програмування?

Ось основні поради:

 • Не залишайте дитину одну, а разом з нею пізнайте секрети коду, можливо, програмування також стане вашим хобі.

 • Не тисніть на дитину, ставтеся до програмування як до гри та веселого способу провести час.

 • Поцікавтесь темою — робототехніка для дітей, програма для навчання програмування дітей Scratch, Ozobots. Є також книги з програмування для дітей.

Програми навчання програмуванню для дітей на курсах та семінарах адаптовані до цільової групи. У дітей віком від 6 до 14 років є безліч інструментів та мов на вибір. Під керівництвом фахівців малюки вивчають основи програмування різними графічними мовами, навчаються створювати веб-сайти або оптимізувати алгоритми.

Крім того, викладачі долучають дітей до роботи за комп'ютером, завдяки чому техніка перестає бути для них чужою та незрозумілою. Завдяки своєму досвіду репетитор може ставити цілі та стежити за тим, щоб дитина не падала духом.

Інструменти та програми: з чого почати вивчення програмування дитині

Мова програмування для дітей адаптована до їх потреб та віку, тому всі освітні програми набувають вигляду інтерактивної гри.

Scratch JR - краще за будь-яку книгу з програмування для дітей

Найпопулярніша програма навчання мов програмування для дітей. Це безкоштовний додаток для планшетів, який за візуальними та змістовними характеристиками найбільше підходить для дітей молодшого шкільного віку.

Це захоплюючий спосіб вивчити основи візуального кодування, адже в цьому додатку вам належить зібрати алгоритм із кольорових блоків. За допомогою Scratch Jr можна створювати прості ігри та програми.

Code.org — спосіб почати вивчати мови програмування для дітей

Ця програма призначена для різних вікових груп. Вона була створена для підвищення обізнаності та інтересу до інформатики. Навчання програмуванню для дітей за допомогою цієї програми буде більш приємним, так як воно містить безліч корисних уроків, які поступово підвищують рівень складності.

Крок за кроком програма знайомить дітей зі світом кодування - природно, через веселі та логічні ігри. Додаток постійно розвивається, і завдяки своїй адаптації до різних вікових груп його охоче вибирають підлітки.

PixBlocks - курси програмування для дітей

Полегшує навчання програмуванню не лише у дітей, а й для підлітків та дорослих. Насамперед, воно дає знання про блокове програмування та мову Python у простій формі. У цьому додатку дитина зможе створити, наприклад, свою гру. Платформа підготовлена ​​для індивідуального користувача, але також підходить для IT-класів у школі.

Code Monkey: програмування для дітей 5 років

Програма розроблена у формі гри. Дитина, вводячи відповідний код, посилає команди, які мавпочка має виконати. Таким чином, гра-додаток вчить логічного та творчого мислення. Програма призначена для дітей раннього віку.

Run Marco - навчання програмуванню для дітей 7 років

Приємний графічний дизайн, форма захоплюючої гри та просте управління роблять навчання програмуванню доступним для всіх. Додаток часто використовується під час уроків інформатики, оскільки вчитель може легко стежити за ходом роботи учня.

Minecraft – програма для навчання програмування дітей

Гра дуже корисна щодо програмування на JavaScript. Більше того, за допомогою цієї гри та наявних карток діти самостійно шукають правильне рішення.

Робототехніка - навчання дітей програмування за допомогою цеглинок LEGO

Робототехніка для дітей поєднує в собі інформатику, автоматизацію, сенсорні науки та програмування. За допомогою цеглинок LEGO діти повинні побудувати робота — відповідно до власної ідеї, а потім запрограмувати його так, щоб він реагував на певні команди.

Чи варто вчити дитину програмуванню у школі програмування для дітей у Києві?

Програмування для дітей — тема, яку батьки та вихователі аналізують дедалі частіше, бо воно не лише дає можливість кращого старту в майбутньому, а й впливає на розвиток дитини, її креативність, логічне мислення, залученість та пошук найкращих рішень. Це гімнастика для мозку, тому по можливості варто починати навчати дитину кодувати якомога раніше.

У Малій Комп'ютерній Академії ми пропонуємо нові програми та сучасний підхід у вивченні дітьми та підлітками програмуванню. Записуйтесь на консультацію та безкоштовний візит.

 Автор:

Редакція IT STEP Academy

-

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше