Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.
Біржа Upwork: що собою являє?
Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладніших для фрілансерів бірж. У чому ж справа? Сервіс цінує свою репутацію на ринку, тому дуже суворо ставиться до пропуску нових виконавців.
Дуже ретельно перевіряються відгуки, достовірність особистої інформації, правильність заповнення профілю та інші фактори. Але при цьому апворк залишається майданчиком, на якому добре заробляють ІТ-фахівці, сммщики, дизайнери, копірайтери та інші спеціалісти. У мережі можна знайти масу статей та роликів з докладною інструкцією з реєстрації, заповнення профілю, виведення грошей з біржі. Розглянемо найважливіші, з погляду, поради, які допоможуть стартувати на апворку.
Що важливо вказати у своєму профілі?
На сервісі Upwork для успішного старту та отримання першого замовлення дуже важливо правильно заповнити профіль. Не потрібно розпорошуватися, намагаючись охопити відразу велику аудиторію. Просувайте себе як вузькоспеціалізованого спеціаліста, а не як майстра "на всі руки". Розмістіть у портфоліо тільки найкращі проекти, які найповніше розкривають ваш професіоналізм.
Заповніть профіль максимально докладно, вкажіть додаткові навички, які можуть бути корисні. Наприклад: знання Photoshop, WordPress, робота з адмінкою сайту, знання з Full-stack-розробки та інше. Тільки слідкуйте, щоб ваші додаткові вміння все одно перегукувались з основною спеціалізацією. Приклад: якщо ви дизайнер, то не варто вказувати, що ви закінчили курси копірайтингу і вмієте добре писати тексти.
Вибір першого проекту
Після заповнення профілю можна розпочати вибір проекту. Ви можете відгукуватися на завдання, що сподобалося. Якщо ваш відгук зачепить клієнта – є ймовірність, що він вибере саме вас. Налаштуйте сповіщення про нові проекти, щоб не проґавити нічого нового. Також можна передплатити розсилку завдань за конкретними ключовими словами. Поки у вас немає рейтингу та відгуків - не перебирайте проектами з невеликою оплатою. Саме на них можна "набити руку" і отримати перші відгуки. Пам'ятайте: спочатку ви працюєте на рейтинг, а потім рейтинг буде працювати на вас. Часто виконавці намагаються отримати дорогий проект, незважаючи на дрібніші. Це вам на руку, оскільки суттєво підвищуються шанси, що вам доручать перше завдання.
Секрет Cover Letter
Cover Letter – це короткий відгук під проектом. Не треба писати простирадло тексту, досить точного, цікавого висловлювання, яке відрізнятиметься на тлі інших. Декілька порад щодо написання Cover Letter (про більше порад та прикладів у створенні Cover Letter розповімо в нашій наступній статті):
-
постарайтеся “зачепити” клієнта, вказавши, як саме ви виконуватимете його роботу;
-
залиште посилання на ваші кейси на подібну тематику;
-
ставте уточнюючі питання щодо конкретного проекту, щоб замовник розумів: ви не розіслали 100 однакових шаблонів відгуку, а хочете отримати саме його завдання.
Пам'ятайте: стислість - сестра таланту. Від того, наскільки лаконічно, грамотно та цікаво ви відгукнетесь на проект, залежатиме і ймовірність вибору вас виконавцем.
Ваше завдання у відгуку на проект максимально себе продати. Покажіть себе з вигідної для замовника сторони.
Під час роботи
Коли замовник відповів на ваш Cover Letter – це вже перший крок до успішного отримання завдання. Але є момент: постарайтеся ще до прийняття проекту в роботу дізнатися якнайбільше деталей. Якщо від початку спілкування не задалося, є ймовірність, що виконане завдання теж замовника не влаштує, і як результат - ви отримаєте негативний відгук.
Протермінувати дедлайн – неприпустима помилка на апворці.. Якщо розумієте, що не вкладаєтеся у строки – краще заздалегідь попередити про це клієнта.
Уважно вивчіть правила роботи на сервісі, щоб уникнути помилок на початкових етапах роботи.
Після виконання завдання попросіть замовника оцінити вашу роботу та натомість залиште свій відгук.
Декілька практичних порад
-
Будьте готові для початку взяти замовлення за мінімальним бюджетом. Але не захоплюйтесь, адже є ризик надовго ув'язнути, роблячи по суті безкоштовну роботу. Якщо зробите завдання максимально якісно та отримаєте високу оцінку, то ваш профіль виглядатиме солідніше, а значить – викличе більше довіри.
-
Обговорюйте всі деталі перед виконанням і намагайтеся не брати замовлення з розмитими умовами. Приклад: "Вам видніше, ви ж професіонал", - каже замовник. А потім не згоден приймати готову роботу, тому що "Ви все неправильно зробили". Обговорюйте всі деталі та кінцевий результат ще до укладення договору, інакше потім є ризик отримати негативний відгук.
-
У графі "розцінки" не занижуйте свою вартість. Вказуйте ціну, за яку реально готові працювати. Потім завдання - переконати замовника, що ви гідні такої оплати.
-
Намагайтеся залишати відгук максимально швидко. Часто замовнику немає часу чекати, коли набереться велика кількість виконавців, і він вибирає з тих, хто відгукується першим.
Висновок
Стартувати на апворку не просто. Але якщо підійти до питання з усією відповідальністю, то на цьому сервісі ви зможете добре заробляти, співпрацюючи із замовниками з усього світу.
Щоб отримати перше замовлення, слід:
-
зареєструвати свій профіль та пройти підтвердження;
-
заповнити робочу сторінку максимально докладно, додати якісну відео-презентацію та портфоліо з кращими роботами;
-
придумати цікаві та небанальні Cover Letter - відгуки до проектів;
-
після взяття проекту виконати завдання максимально якісно.
Отримавши перший позитивний відгук, далі ви зможете брати замовлення швидше, оскільки рівень довіри до вас зросте.