Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як стати тестувальником з нуля

IT STEP ACADEMY

Освіта для дорослих

Програмування

11.04.2022

820 переглядів

Що має знати тестувальник та хто може ним стати?

Немає вікових чи "галузевих" обмежень – професія тестувальника програмного забезпечення є першим кроком у кар'єрі у сфері ІТ для багатьох людей, які хочуть перекваліфікуватися. Багато хто з них стає жертвами стереотипу, тому що думають, що професія тестувальника проста, легка і приємна, і кожен може їй займатися.

І ось тут з'являються деталі про обов'язки тестувальника, про які ви повинні знати, якщо думаєте влаштуватися на роботу. Як і в будь-якій іншій професії, тут підходять люди з певними схильностями, не лише особистісними. До них відносяться:

 • Здатність до аналітичного мислення. Хороший тестувальник повинен уміти пов'язувати факти воєдино, розглядати додаток та його застосування в контексті оточення продукту та робити висновки.

 • Цікавість. Якщо під час роботи в Інтернеті ви часто задаєте питання на кшталт "чому це працює саме так?", "цікаво, чому вони вирішили це саме так", ви на правильному шляху. Навіть якщо така цікавість може дратувати оточуючих, працюючи тестувальником ви використовуватимете її  кожен день.

 • Опір нудьзі. Особливо на початку роботи, коли ви перевіряєте роботу програми і просто "прокликуєте" задану програму нескінченну кількість разів.

 • Відкритість до людей. Є стереотип інтроверта з ІТ-компанії, який сидить у своєму кабінеті та уникає людей. Ви витрачаєте певну кількість часу на тестування, але ви також повинні донести результати своєї роботи до розробника, менеджера проекту або всієї команди. Іноді доводиться пояснювати, що не працює. Іноді треба спитати, чому щось працює так, як працює.

 • Творчість. Вона знадобиться на вищому рівні QA тестувальника, коли ви будете відповідати за створення сценаріїв тестування. У деяких компаніях тестувальники тісно співпрацюють з проектною командою і роблять свій внесок у створення пропозицій для конкретного продукту.

Вважається, що професія тестувальника не потребує навичок програмування. І так, і ні — все залежить від того, чого ви прагнете.

Види тестувальників: ви хочете стати автоматичним чи ручним спеціалістом?

У першому випадку щоб стати тестувальником в ІТ вам не обійтися без основ програмування, адже на цій посаді ви самі пишете скрипти автоматизації тестування та виправляєте будь-які помилки у їх роботі. Ви також постійно контролюєте роботу цих програм і вдосконалюєте їх з урахуванням нових вимог, що виникли під час розробки продукту.

Недаремно програмістів, які вигоріли у своїй професії або хочуть відпочити від неї, охоче беруть на посаду автоматизованого тестувальника. Якщо ви володієте хоча б однією мовою програмування, всі дороги сюди будуть відкриті.

Обов'язки тестувальника: як працювати з програмним забезпеченням?

З чого вам слід розпочати? Постійне розширення знань та самостійне навчання є обов'язковими, незалежно від того, чи працюєте ви вже в цій професії, чи тільки пробуєте себе в ній. Інтернет - це джерело знань. Якщо ви вже володієте деякими основами, то можете одразу подавати заявки на стажування або пропозиції про проходження практики на посаду ручного тестувальника.

У межах досяжності знаходяться і посади низького рівня, що привабливо для людей, які змінюють професію і не можуть дозволити собі неоплачуване або дуже низько оплачуване стажування. У той же час, ви можете подавати заявки на разові завдання на різних платформах. Вони забезпечать не лише приплив грошей, а й цінний досвід на початку кар'єри.

Стати тестувальником у ІТ - з курсами чи без них?

Існують спеціальні курси, які допомагають стати тестувальником у ІТ. З одного боку, це цікавий варіант, адже курси тестувальника допомагають отримати знання у доступній формі. Це також забезпечує регулярність у навчанні, що важливо для людей, які менш організовані або мають труднощі із самомотивацією.

Наші наставники вже працюють тестувальниками і можуть направити вас у пошуку, порекомендувати відповідну літературу або дати зворотній зв'язок з вашою роботою. Але найголовніше: без цілеспрямованості та власної роботи вони вам мало чим допоможуть. Придбання навичок тестування залежить від зусиль та постійного навчання – багато залежить від вас та вашої цілеспрямованості.

Якщо ви тільки починаєте працювати в цій галузі, то такий пункт у вашому резюме, безумовно, вітатиметься, хоча у цих сертифікатів є і свої супротивники серед людей, які вважають, що всі знання, необхідні для роботи тестувальником, можна отримати самостійно.

Тестувальник програмного забезпечення: як почати заробляти гроші?

Це цілком закономірне питання, тому що період низькооплачуваних стажувань та навчання має колись закінчитися. Великі компанії зазвичай мають природний шлях розвитку та просування, яким ви можете слідувати після того, як пропрацюєте певну кількість часу.

Однак ключем до просування є постійний розвиток - якщо ви думаєте про роботу автоматичного тестувальника, то не чекайте, поки ви навчитеся програмування. Чим більше ви знаєте про тестування у цій галузі, тим більше ваші шанси стати QA тестувальником, або фахівцем із забезпечення якості.

Це тестувальник ПЗ з великим досвідом роботи, який відповідає за цілі проекти — управління людьми, написання тестових сценаріїв, написання автоматизованих тестів або моніторинг роботи над проектом. Незалежно від того, яку посаду ви займатимете, при роботі в ІТ варто знати методологію управління проектами.

Тестування мобільних програм та ПЗ для десктопу: навіщо ставати тестувальником програмного забезпечення?

Навчальні заклади сьогодні не можуть відповісти на попит IT-індустрії. Все змінюється так швидко, що те, про що ви дізнаєтесь в університеті через 5 років, може виявитися неактуальним, коли отримаєте диплом. В університетах не вчать тестуванню мобільних додатків. Як ви знаєте, система освіти не змінюється щороку. В ІТ-індустрії є багато людей, які не мають відповідної освіти, і вони часто досягають добрих результатів.

Сьогодні багато людей мають вищу освіту, але для роботодавця важливі особисті якості, досвід роботи та те, як ви зможете представити себе на співбесіді.

Тестування ігор, програм: від чого залежить зарплата тестувальника?

На розмір заробітної плати під час тестування ігор та додатків впливає кілька факторів.

 • Місто - якщо у вашому місті багато ІТ-компаній, вони боротимуться між собою за співробітників, які у дефіциті. Вони підвищують ставки та пропонують різні неоплачувані пільги, щоб спонукати фахівців перейти до іншої компанії.

 • Вартість життя в цьому місті - чим дорожче обходиться життя в цьому місті, тим більше роботодавець повинен платити, щоб компенсувати це.

 • Які вимоги до посади — тут йдеться про ваш досвід, сертифікати та навички.

На ринку існує дефіцит тестувальників, а це означає, що компанії готові пропонувати високі заробітні плати.

Можливості розвитку: від стажера до QA тестувальника

Починаючи працювати ручним тестувальником, ви закладаєте фундамент, який дозволить вам розвиватися у різних напрямках. Ви можете продовжити кар'єрний шлях тестувальника, але якщо вам більше подобається інший шлях, ви також маєте багато варіантів.

Коли ви стаєте тестером, значить опиняєтесь на перехресті. Це не просто дорога, якою можна їхати тільки прямо, це швидше транспортний вузол мегаполісу з безліччю напрямків та варіантів маршрутів, естакад та тунелів. Ви можете вирости до тестування QA або піти іншим шляхом.

Тестер автоматизації

 • Написання сценаріїв автоматизації тестування за допомогою мов програмування.

 • Знає засади об'єктно-орієнтованих мов програмування.

 • Працює у тісному контакті з програмістами.

Менеджер з тестування

 • Контролює тести на окремих етапах.

 • Вказує, які методології використовуватимуться для цього питання.

 • Керує групою тестування.

Програміст

 • Створює програмне забезпечення шляхом написання коду.

 • Front-end розробник (FE) відповідає за те, що бачить користувач.

 • Back-end Developer (BE) відповідає за те, що відбувається за лаштунками.

 • Розробник повного стека – це комбінація розробника FE та розробника BE.

Бізнес аналітик

 • Контактує з клієнтом, збирає вимоги та визначає, як усе має працювати.

 • Перекладає мову бізнесу мовою програмістів і навпаки.

 • Служить сполучною ланкою між бізнесом та ІТ.

Виконавець

 • Навчає співробітників компанії використовувати нові системи/програми.

 • Надає допомогу клієнту в установці та налаштуванні систем або інструментів, створених на замовлення.

Спеціаліст з юзабіліті (UX)

 • Робить все, щоб програми або системи були зручними для користувача.

 • Створює прототипи/моделі програм або веб-сайтів.

 • Проводить семінари із клієнтами

Тестувальник ігор

Тестувальник ігор — це людина, завдання якої полягає у перевірці гри, а також у пошуку та повідомленні про можливі помилки. Таке тестування стосується практично всіх рівнів – від механіки та ігрової логіки до текстур.

Не всі тестувальники однакові, і тестування ігор - це не одноманітна робота. Ви можете працювати як тестер локалізації, функціональний тестер або мовний тестер, який перевіряє коректність контентного шару гри (тут до співпраці запрошуються лінгвісти та мовознавці).

Якщо ви мрієте про тестування комп'ютерних ігор, то повинні пам'ятати, що робота ручного ігрового тестера - це не те саме, що бета-тестування серед ігрової спільноти. При бета-тестуванні гра переважно полірується, а тести зазвичай проводяться для перевірки продуктивності гри при високому навантаженні на сервер.

Ручні тестувальники отримують доступ до гри набагато раніше, часто тоді, коли ніхто поза компанією ще навіть не знає, над чим працює команда розробників. Ось чому у випадку з такою людиною, як тестувальник комп'ютерних ігор, робота є надзвичайно складною та відповідальною. Тому тут потрібні люди з відповідною кваліфікацією.

Сподіваємося, що у вас склалося уявлення про тестувальника і ви знаєте, чому варто стати ним. Рекомендуємо пройти професійні курси. Це дасть повне уявлення про характер професії, і згодом усі складні поняття почнуть складатися воєдино.Автор:

IT STEP ACADEMY

Редакція Комп'ютерної Академії ШАГ

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше