Ділимось списком рекомендованої літератури, для тих хто збирається приступати до навчання і сьогодні публікуємо лише малу частину цього списку. Одну з книг ви точно встигнете прочитати до початку навчання в нашій Академії.
- "Дизайн і час" - Лакшмі Бхаскаран
Книга "Дизайн і час" присвячена основним стилям і напрямам в мистецтві XX століття. Тут детально описується історія виникнення кожного стилю, наводяться імена провідних дизайнерів, з якими пов'язане виникнення і розвиток певного напряму в мистецтві. Ви познайомитеся з іменами художників та архітекторів, які працюють в рамках певного стилю, а також побачите їх всесвітньо відомі твори, що зберігаються в музеях і приватних колекціях. Чудові ілюстрації, які включають зразки промислового дизайну, графіки, живопису і архітектури, У сучасному дизайні воєдино злилися два напрями - від функції до форми і від форми до функції. Дизайн перетворився в самостійний мову, яку слід вивчити, щоб використовувати з максимальною ефективністю. Книга "Дизайн і час" допоможе вам у цьому.
- "Нова типографіка" - Ян Чихольд
Книга про графічний дизайн 20-х років, історії про сучасну типографику та її проблеми, які зберігаються досі. Свого часу книга була проривною: автор вивів на перший план гротескні шрифти і заговорив про функціональність дизайну і верстки. Базові поняття, які лягли в основу швейцарської школи, - верстка по лівому краю, економічність, практичність, мистецтво кольору - сьогодні використовуються кожним веб-дизайнером.
Книга допоможе початківцям веб-дизайнерам дізнатися витоки сучасної типографіки, основи верстки та сітки, які перейшли з графічного дизайну в веб. У книзі ви знайдете відповіді на питання, що таке хороший дизайн, як його визначити, якими якостями він володіє. Дізнаєтеся, як розвивався дизайн в 20-х роках минулого століття, чому гротески витіснили антикву, а функціональність і практичність - індивідуальні переваги дизайнерів.
- “Ікони графічного дизайну” - Джон Кліффорд
«Ікони графічного дизайну» - це список найвпливовіших дизайнерів в історії і розповідь про їх творіння. Легенди, що сформували наше уявлення про дизайн.
Хто придумав термін «графічний дизайнер»? Хто перетворив афіші фільмів в справжнє мистецтво? Ким була перша жінка-художній керівник американського журналу?
Автор книги, Джон Кліффорд, проводить справжній історичний екскурс присвячений візуальному мистецтву, що відповідає на більшість питань та охоплює основні етапи його розвитку за останню сотню років: від Ар-Нуво до цифрової епохи.
- “Форма і хаос” - Пол Ренд
У книзі зібрано досвід одного з найуспішніших логомейкерів ХХ століття. Пол Ренд, автор логотипів IBM, ABC, NeXT, розглядає проблеми, відомі всім дизайнерам: що таке естетика, як правильно вибудовувати відносини з клієнтом, яку роль в роботі дизайнера грають маркетингові дослідження і як комп'ютерні технології змінили професію.
Книга допоможе початківцям дизайнерам сформувати правильне уявлення про професію, усвідомити її цілі і пізнати її природу. Автор ставить питання, що таке дизайн і яка його роль в бізнесі. Відповівши на них, ви зможете вибрати правильний вектор розвитку.
- “Хегерті про креативність. правил немає” (Hegarty on creativity. There are no rules) - Джон Хегерті
Джон Хегерті не дизайнер в класичному розумінні цього слова: він не проектує сайти і не розробляє айдентику. Але створює продукти, рекламу, смисли й образи. У книзі через свій досвід він формулює заповіді будь-якого креативної людини, яка з нічого створює продукт. Якщо знаєте англійську, читайте в оригіналі - мова досить проста.
Книга допоможе подивитися на креативність і натхнення як на процес, спосіб мислення і життя, а не секундне осяяння. Ви дізнаєтеся, як змінити хід думок, навчитися знаходити рішення, які будуть вирішувати завдання бізнесу, і використовувати навколишні умови на користь вашої креативності. Книга підходить дизайнерам, ілюстраторам і арт-директорам - всім, хто займається проектуванням і створенням нових смислів і образів.
Прагнете більше дізнатися про дизайн? Приходьте до нас - заняття в нашій Академії стануть вашим першим кроком в світ графічного дизайну!
Детальніше про напрям навчання "Комп'ютерна графіка та дизайн" тут - https://te.itstep.org/graphic_designer