Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як айтішники шукають роботу в 2021-му

IT STEP Academy

Програмування

28.04.2022

105 переглядів

У вересні сайт DOU провів чергове опитування щодо пошуку роботи, отримавши 3,5 тис. анкет від ІТ-спеціалістів.

Із цікавого: частка LinkedIn і Djinni як найефективніших каналів пошуку роботи продовжує зростати, ІТ-спеціалісти активно моніторять ринок праці, навіть не шукаючи нове місце. Але більше ніж половина опитаних все ж таки готові перейти на нову роботу, якщо їм запропонують кращі умови.

 

Нову роботу найчастіше знаходять через LinkedIn та Djinni

Рекомендації друзів та колег поки що залишаються на першому місці серед способів, за допомогою яких ІТ-спеціалісти знайшли своє нинішнє місце роботи. Найчастіше цей спосіб називають ті, хто прийшов у поточну компанію три та більше років тому (36% з них знайшли роботу завдяки рекомендаціям).

Одночасно з цим зростає важливість таких каналів пошуку, як LinkedIn та Djinni. 20% ІТ-спеціалістів знайшли свою останню роботу через LinkedIn (рік тому таких було 14%), 19% — через Djinni (рік тому — 15%). Для тих, хто змінив компанію цього року, вони частіше ставали у пригоді, ніж рекомендації колег і знайомих: 26% знайшли роботу через LinkedIn, 24% — через Djinni й тільки 19% завдяки рекомендаціям.

Великі сайти з пошуку роботи продовжують втрачати свої позиції: тільки 5% опитаних знайшли роботу через Work.ua (рік тому — 6%), а 3% — через Rabota.ua (рік тому — теж 6%).

Так само рідко влаштовувалися, залишаючи своє резюме на сайті компанії (5%) та через навчальні центри чи курси при компанії (5%). Ці способи були дещо ефективнішими раніше.

 

Дещо інакше шукають роботу фрилансери. Для них рекомендації залишаються основним способом пошуку проєктів:

  • рекомендація - 31% фрилансерів
  • LinkedIn - 19%
  • Upwork - 13%
  • Djinni -  5%
  • через знайомого рекрутера - 5%
  • Telegram або соцмережі - 5%
  • Work.ua - 3%

 

 

Djinni вважають найефективнішим місцем для пошуку роботи

За рік популярність Djinni зросла, і в рейтингу ефективних каналів пошуку роботи він перемістився на перше місце. Два роки тому його вважали найефективнішим каналом пошуку роботи лише 44% опитаних, і сайт посідав третє місце після LinkedIn та пошуку через знайомих. Популярність LinkedIn теж дещо зросла (з 57% два роки тому до 63% цього року).

 

LinkedIn вважають більш ефективним спеціалісти з досвідом: серед тих, хто працює в ІТ понад два роки, їх 67%, а серед тих, хто працює менше як два роки — лише 53%.

Поступово втрачає свою привабливість такий спосіб пошуку роботи, як розсилка резюме в компанії: два роки тому його вважали ефективним 30% опитаних ІТ-спеціалістів, а цього року лише 24%. Дещо частіше його вважають ефективним каналом ті, хто тільки починає роботу в ІТ, — 33% спеціалістів, які в галузі менше як рік.

 

ІТ-спеціалісти активно цікавляться зарплатами та вакансіями, навіть якщо не шукають роботу

Найпопулярнішим способом моніторингу ринку праці залишаються зарплатні опитування DOU — їх читають 80% респондентів, причому найактивніше читають ті, хто нині працює і не думає про зміну роботи (83%), а також розробники (83% із них стежать за зарплатними опитуваннями) та тестувальники (86%). Дещо частіше, ніж в інших містах, за зарплатною статистикою стежать у Харкові (83%) та Одесі (84%).

Найчастіше ІТ-спеціалісти відповідають рекрутерам на LinkedIn (49% опитаних), читають про нові вакансії на DOU (теж 49%) або в розсилці Djinni (48%). На неспеціалізованих сайтах з пошуку роботи та сайтах компаній шукають вакансії набагато рідше: всього 20% опитаних. Також досить рідко ІТ-спеціалісти ходять на співбесіди, щоб бути у формі (17%) чи щоб отримати підвищення на поточному місці (6%).

 

Більше як половина ІТ-спеціалістів готові перейти на нову роботу

Загалом опитані нами ІТ-спеціалісти доволі позитивно ставляться до ідеї переходу на іншу роботу: 22% зараз активно шукають роботу, ще 40% готові перейти на нове місце, якщо їм запропонують кращі умови. Серед ІТ-спеціалістів, які нині працюють і не шукають нову роботу, 51% не проти змінити її, якщо їм запропонують щось цікаве.

 

 

Дізнатися більше про ІТ-освіту в Академії IT STEP

 Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Освіта для дітей

Як підготувати дитину до школи вдома?

Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня

Коли дитина йде до школи – це завжди складно, не важливо, перший це клас чи останній. Підготовка дитини до школи – то важкий та кропіткий процес для батьків. І це окрім придбання посібників для навчання, одягу для школи та необхідних пристроїв. Моральна та освітня підготовка дуже важлива, а налаштування на освітній процес – одне з найбільш непростих завдань, як для батьків, так і для учня. Сьогодні поговоримо про те, як допомогти дитині підготуватись вдома, а ще розкажемо про одну крутезну програму, якщо вам не вистачає часу займатись цим само

ШАГ логотип

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Дизайн

Освіта для дорослих

Як отримати перше замовлення на Upwork

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork.

Коли людина вирішує стати фрілансером і працювати на себе, перше, з чим вона стикається - це як розпочати роботу на обраній біржі, якщо рейтинг поки що нульовий. Сьогодні розглянемо сервіс Upwork та дізнаємося, як отримати перше замовлення. З чого почати? Чи потрібно докладно заповнювати профіль? Що таке Cover Letter? Наша стаття допоможе вам успішно стартувати на біржі Upwork. Біржа Upwork: що собою являє? Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладн

ШАГ логотип

Літній табір

Подаруйте вашій дитині яскраві канікули у літньому IT-таборі!

Детальніше

Увага!

Тільки до 10 серпня діють старі ціни на навчальні програми! Встигніть укласти договір за вигідною ціною!

Детальніше