Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як айтішники шукають роботу в 2021-му

IT STEP Academy

Програмування

15.10.2021

406 переглядів

У вересні сайт DOU провів чергове опитування щодо пошуку роботи, отримавши 3,5 тис. анкет від ІТ-спеціалістів.

Із цікавого: частка LinkedIn і Djinni як найефективніших каналів пошуку роботи продовжує зростати, ІТ-спеціалісти активно моніторять ринок праці, навіть не шукаючи нове місце. Але більше ніж половина опитаних все ж таки готові перейти на нову роботу, якщо їм запропонують кращі умови.

 

Нову роботу найчастіше знаходять через LinkedIn та Djinni

Рекомендації друзів та колег поки що залишаються на першому місці серед способів, за допомогою яких ІТ-спеціалісти знайшли своє нинішнє місце роботи. Найчастіше цей спосіб називають ті, хто прийшов у поточну компанію три та більше років тому (36% з них знайшли роботу завдяки рекомендаціям).

Одночасно з цим зростає важливість таких каналів пошуку, як LinkedIn та Djinni. 20% ІТ-спеціалістів знайшли свою останню роботу через LinkedIn (рік тому таких було 14%), 19% — через Djinni (рік тому — 15%). Для тих, хто змінив компанію цього року, вони частіше ставали у пригоді, ніж рекомендації колег і знайомих: 26% знайшли роботу через LinkedIn, 24% — через Djinni й тільки 19% завдяки рекомендаціям.

Великі сайти з пошуку роботи продовжують втрачати свої позиції: тільки 5% опитаних знайшли роботу через Work.ua (рік тому — 6%), а 3% — через Rabota.ua (рік тому — теж 6%).

Так само рідко влаштовувалися, залишаючи своє резюме на сайті компанії (5%) та через навчальні центри чи курси при компанії (5%). Ці способи були дещо ефективнішими раніше.

 

Дещо інакше шукають роботу фрилансери. Для них рекомендації залишаються основним способом пошуку проєктів:

  • рекомендація - 31% фрилансерів
  • LinkedIn - 19%
  • Upwork - 13%
  • Djinni -  5%
  • через знайомого рекрутера - 5%
  • Telegram або соцмережі - 5%
  • Work.ua - 3%

 

 

Djinni вважають найефективнішим місцем для пошуку роботи

За рік популярність Djinni зросла, і в рейтингу ефективних каналів пошуку роботи він перемістився на перше місце. Два роки тому його вважали найефективнішим каналом пошуку роботи лише 44% опитаних, і сайт посідав третє місце після LinkedIn та пошуку через знайомих. Популярність LinkedIn теж дещо зросла (з 57% два роки тому до 63% цього року).

 

LinkedIn вважають більш ефективним спеціалісти з досвідом: серед тих, хто працює в ІТ понад два роки, їх 67%, а серед тих, хто працює менше як два роки — лише 53%.

Поступово втрачає свою привабливість такий спосіб пошуку роботи, як розсилка резюме в компанії: два роки тому його вважали ефективним 30% опитаних ІТ-спеціалістів, а цього року лише 24%. Дещо частіше його вважають ефективним каналом ті, хто тільки починає роботу в ІТ, — 33% спеціалістів, які в галузі менше як рік.

 

ІТ-спеціалісти активно цікавляться зарплатами та вакансіями, навіть якщо не шукають роботу

Найпопулярнішим способом моніторингу ринку праці залишаються зарплатні опитування DOU — їх читають 80% респондентів, причому найактивніше читають ті, хто нині працює і не думає про зміну роботи (83%), а також розробники (83% із них стежать за зарплатними опитуваннями) та тестувальники (86%). Дещо частіше, ніж в інших містах, за зарплатною статистикою стежать у Харкові (83%) та Одесі (84%).

Найчастіше ІТ-спеціалісти відповідають рекрутерам на LinkedIn (49% опитаних), читають про нові вакансії на DOU (теж 49%) або в розсилці Djinni (48%). На неспеціалізованих сайтах з пошуку роботи та сайтах компаній шукають вакансії набагато рідше: всього 20% опитаних. Також досить рідко ІТ-спеціалісти ходять на співбесіди, щоб бути у формі (17%) чи щоб отримати підвищення на поточному місці (6%).

 

Більше як половина ІТ-спеціалістів готові перейти на нову роботу

Загалом опитані нами ІТ-спеціалісти доволі позитивно ставляться до ідеї переходу на іншу роботу: 22% зараз активно шукають роботу, ще 40% готові перейти на нове місце, якщо їм запропонують кращі умови. Серед ІТ-спеціалістів, які нині працюють і не шукають нову роботу, 51% не проти змінити її, якщо їм запропонують щось цікаве.

 

 

Дізнатися більше про ІТ-освіту в Академії IT STEP

 



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Профорієнтаційне тестування для підлітків: перший крок до успішного майбутнього

Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків.

Світ професій швидко змінюється, і обрати правильний кар'єрний шлях стає дедалі складніше. За статистикою, 58 % випускників не працюють за спеціальністю жодного дня, а 78 % не обирають свій фах як основний. Як допомогти підлітку зробити усвідомлений вибір і знайти професію, яка відповідає його інтересам та здібностям? Відповідь – профорієнтаційне тестування для підлітків. Чому важлива профорієнтація для підлітків? Профорієнтація – це комплекс заходів, спрямованих на допомогу підліткам у виборі майбутньої професії. Вона враховує інт

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Запрошуємо!

День відкритих дверей. Професійна комп'ютерна освіта. 12 квітня. Зареєструватися !

Детальніше

IT STEP SCHOOL!

Триває набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов! Тисніть, щоб дізнатися деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності